+1
-0
+1
Kaip prižiūrėti cheminiu būdu sugarbanotus plaukus

 • Praėjus kelioms valandoms po cheminio sugarbanojimo, plaukus reikia
praskalauti parūgštintu vandeniu (stalinis šaukštas maistinio acto vienam litrui
vandens).

• Procedūros dieną nešukuokite plaukų.

• 2 – 4 dienas neplaukite plaukų. Jiems taip pat kenkia karštis, todėl
nenaudokite džiovintuvo, nesukite plaukų karštomis žnyplėmis ir t.t.

• Negalima naudotis elektrinėmis žnyplėmis.

• Negalima šukuoti šepečiu. Geriau naudoti šukas retais dantimis.

• Neperdžiovinkite plaukų. Stenkitės nebūti tiesioginiuose saulės spinduliuose,
išsimaudžiusi (sūriame arba chloruotame vandenyje) būtinai praskalaukite plaukus.

• Norėdama atgaivinti plaukų
struktūrą nesinaudokite urinoterapija, nes garbanos gali greitai išsitiesinti.

• Plaukus plaukite specialiu maitinančiu šampūnu ir balzamu.

• Rekomenduojamas stiprinančių – atgaivinančių procedūrų plaukams kursas.

• Švelnus plaukų plovimas. Plovimui idealus ypatingai minkštas šampūnas plaukams,
pakenktiems po cheminio garbanojimo, arba šampūnas su kondicionieriumi. Plaukai
mažiau lūžinėja, nes tampa elastingesni. Šampūnu muiluokite galvos odą ir plaukų
šaknis. Ilgus plaukus pakanka išplauti šampūno likučiais, kurie teka žemyn nuo
šaknų.

• Atgaivinimas naktį. Chemikalai, naudojami sugarbanojimui, veikia ne tik plaukų
išorę, bet ir vidinę jų struktūrą. Dingsta proteinai, kurie plaukams suteikia
atsparumo ir elastingumo. To pasekmė – sausi, lūžinėjantys plaukai be spindesio.
Specialaus kurso metu naudodama ampules plaukams atgaivinsite juos per šešias
dienas. Ampules naudokite taip: skystį iš ampulės užtepkite ant sausų plaukų ir
iššukuokite. Naktį jis įsigers į plaukus ir atkurs suardytus junginius. Rytą
plaukus reikia gerai išplauti.

• Gydymo kursas neatsitraukiant nuo reikalų. Veikia akimirksniu. Idealus toms,
kurios turi mažai laiko. Tereikia plaukus apipurkšti drėkinančia priemone.
Neįtikėtinas dvigubas efektas: į sausus plaukus įsigeria maitinamosios medžiagos,
o masažuojant odą "atsinaujina" garbanos. Jeigu plaukai nuo cheminio
sugarbanojimo nukentėjo stipriai, aerozolį su maitinamosiomis medžiagomis būtina
naudoti kasdien.

• Reguliariai suteikite energijos. Nepriklausomai nuo to, po cheminio
garbanojimo plaukai atrodo blausūs ar ne, po kiekvieno plovimo juos reikia gerai
išskalauti. Kaukes dėkite kas trečią ar ketvirtą plovimą. Naujose priemonėse
cheminiam sugarbanojimui yra švelnių maitinančių medžiagų, pavyzdžiui,
drėkinančio pantenolio ir augimą spartinančio keratino, kolageno ir šilko
proteinų. Šios medžiagos garbanoms taip pat suteikia elastiškumo.

• Švelniai šukuoti galima. Tačiau tai taikoma ilgiems plaukams. Atsiminkite:
karštas džiovintuvo pučiamas oras plaukams – nuodas. Plaukus džiovinkite tik
šilto oro srove, naudokite antgalį. Priešingu atveju plaukai susivels ir bus
neįmanoma garbanoms suteikti pirmykštę formą. Naujiena: džiovinimas po
infraraudonųjų spindulių lempa – kaip kirpykloje. Labiau tausojantį džiovinimo
būdą sunku ir įsivaizduoti. Jeigu norite suformuoti madingas "stambias bangas",
ant įkaitintų suktukų "Soft styler" susukite dideles plaukų sruogas. Šio metodo
privalumai: plaukai išlieka sausi, suktukai atvėsta per 20 minučių ir jų
nereikia spausti arba pritvirtinti smeigtukais.

• Nuostabi efektyvi priemonė – karštas aliejus. Tai paskutinė naujiena: stiprina
plaukus, bet nelieka riebalų pėdsakų. Paslaptis – nauja ingredientų kombinacija
(jame yra keratinų ir proteinų hidrolizato) ir terminis poveikis. Uždarytus
flakonėlius su skystu aliejumi pašildykite 2 minutes karštame vandenyje, paskui
atidarykite ir ištepkite drėgnus plaukus. Veikiant šilumai, ingredientai
tolygiai pasiskirsto galvos paviršiuje ir geriau veikia plaukus. Leiskite
aliejui truputėlį įsigerti, paskui plaukus išplaukite šampūnu. Po šio gydymo
kurso plaukai tampa sveiki ir elastingi.

• Augaliniai dažai. Norėdama atgaivinti išblukusius plaukus naudokite augalines
atspalvio suteikiančias priemones. Jos veikia kitaip nei cheminiai dažai ir
plaukams suteikia ne tik naują atspalvį, bet ir tuo pačiu juos gydo ir stiprina.
Augaliniai dažai padengia raginį plaukų sluoksnį apsaugine plėvele ir nesuardo
pigmentinių ląstelių. Kai tik išsilygina raginis sluoksnis, plaukai pradeda
žvilgėti. Tokiu būdu natūrali plaukų spalva pasidaro intensyvesnė arba įgauna
naują atspalvį. Bet kokiu atveju po cheminio sugarbanojimo reikėtų vengti
cheminių priemonių bent dvi savaites.