Jautrios odos priežiūra pavasarėjant

Pavasarinė saulė vis dažniau gaivins šilumos išsiilgusią odą. Mano oda
jautri, kaip ją pažiūrėti pereinamuoju metų laiku.
Regina

Jautri oda gali būti bet kurio tipo oda. Ši oda greitai reaguoja į išorinius
dirgiklius bei organizmo būklę. Jautri oda greitai rausta, atsiranda raudonų,
pleiskanojančių dėmelių, odą nemaloniai tempia, peršti, ant skruostų ir nosies
išryškėja kraujagyslės.

Šio tipo odos priežiūrai naudojami pieneliai, losjonai, kremai jautriai odai,
kurių sudėtyje nėra spalvinančių medžiagų ir konservantų. Jeigu panaudojus
kosmetinę priemonę oda parausta, jos atsisakykite, nors ji būtų ir labai brangi.

Norint išvengti alerginių reakcijų, priemones, kurių dar nenaudojote, pirmiausia
išmėginkite. Odą už ausies patepkite nedideliu kiekiu kosmetinės priemonės ir
palaukite 24 valandas. Jeigu oda neparaudo, nėra nemalonių pojūčių, reiškia,
priemonė jums tinka. Šis testas ypač rekomenduojamas, kai oda jautri šalčiui,
šilumai, vėjui ir stresams, kai ji alergiška.

Kosmetikos firmos gamina specialių priemonių jautrios odos priežiūrai.
Raminamai veikia priemonės, kurių sudėtyje yra ramunėlių, liepų, levandos
ekstraktų, pantenolio. Veidą, kurio oda jautri, reikėtų plauti tik virintu
vandeniu, atsisakyti putojančiųjų priemonių, naudoti bealkoholinį toniką bei
priemones makiažui valyti. Būtinos kokybiškos priemonės, apsaugančios nuo
žalojančių saulės spindulių.