Kaip maitintis krūtimi maitinančiai mamai, kad kūdikis augtų sveikas?

Motinos pienas kūdikiui – nepakeičiamas maistas. Tačiau kiek jis bus
naudingas mažyliui, priklauso, pirmiausia, nuo mamos mitybos raciono. Motinos
pienas – unikalus produktas. Į jo sudėtį įeina tai, kas, netgi, pagerina
vaikelio miegą.

Motinos pienas reikalingas kūdikiui: jis lengvais virškinamas ir turi visus
būtinus vitaminus, mineralus bei baltymus (laktoferiną, imunoglobuliną,
neukleotidus ir kt.). Šie baltymai užtikrina apsauginę funkciją prieš
patogeninius organizmus ir formuoja mažylio imunitetą. Motinos pienas nuo 2 iki
4 kartų sumažina infekcijos atsiradimą kūdikiui. Maitinimas krūtimi turi
ypatingos įtakos fiziniam, emocianaliam ir psichiniam vaiko vystimuisi, jo
elgesio formavimuisi, neigiamo poveikio faktorių atsparumui.

Maitinimas krūtimi naudingas mamytei: po gimdymo jos organizmas greičiau
atsistato. Maitinimo krūtimi metu, moters organizmas gamina specialų hormoną –
oksitociną, turintį teigiamą poveikį gimdos tonuso atsistatymui. Baltymai
motinos piene praktiškai nepriklauso nuo baltymų kiekio, kurį suvalgo mama, o
štai riebalų, vitaminų ir mineralų kiekis, iš tiesų, gali svyruoti priklausomai
nuo motinos raciono.

Kuomet vaikučiui būna negerai nuo mamos maisto

Mamai būtina suprasti, kad tie produktai, kuriuos ji valgo, su pienu patenka į
kūdikio organizmą. Vieni produktai sustiprina meteorizmą ir dieglius, kiti gali
sukelti alergiją. Kad neišprovokuoti alerginės reakcijos, reikia atsisakyti:
šokolado, medaus, citrusinių vaisių, rūkytų, vytintų produktų bei dešrų gaminių.
Kad nepakenkti kūdikiui taip pat rekomenduojama nevartoti žarnyną dirginančių
medžiagų: vynuogių, didelio cukraus kiekio, konditerijos gaminių, sūrelių,
saldžių bealkoholinių gėrimų, saldžių košių ir kitų problemų, turinčių didelį
cukraus kiekį.

"Dieta" krūtimi mainančioms

Maitinančiai mamytei tikslinga valgyti 5-6 kartus per dieną, pavyzdžiui 30min.
prieš kūdikio maitinimą. Gėrimo rėžimas: motinos pieno kiekis didžiąja dalimi
apsprendžiamas genetiniu išsidėstymu, negu dieta. Vienok, trūkstant motinos
pieno, reikia, visų pirma, atkreipti dėmesį į skysčių suvartojimą. Motina turi
papildomai išgerti 1 litru skysčių daugiau, nei įprastai.
Kaip baltymų šaltinis racione būtinai turi būti mėsa: jautiena, vištiena,
neriebi kiauliena, taip pat – žuvis.

Pieno produktai organizmą aprūpins kalciu.

Vaisiai: patartina pradėti nuo obuolių, po to galima vartoti kitas vaisių
rūšis, pageidautina su minimaliu rugščių kiekiu.

Daržovės: Geriausia jas vartoti žalias, o "žydinčias" vartoti sriubose ar
vaisių ragu.

Iš saldumynų, geriausia vartoti pastilę, marmeladą, sausus vaisius bei uogienę.

Iš miltinių patiekalų, rekomenduotini trapūs sausainiai, o tortų, pageidautina,
atsisakyti.
Laktacijos padidinimą skatina reikalingiausi vitaminai bei mikroelementai:
geležis, jodas, vitaminai C, B1, B2, B6, B12 ir cinkas. Patartina nepamiršti į
savo meniu įtraukti ir įvairiausias košes, taip pat sultis, kompotą bei uogas.