Skaudanti gerklė

Infekcijos šaltinis…
Gerklės ir ryklės tonzilių infekcijas (90% atvejų) sukelia virusai, rečiau
bakterijos.

Virusinė infekcija pasireiškia gerklės skausmais, paraudimu, ryklės tonzilių
padidėjimu. Infekcija dažniausiai trunka nuo 8 iki 10 dienų. Dėl gerklų patinimo
sunkiau ryti maistą, atsiranda sausumo jausmas bei nevalingas kosulys. Jeigu
prasidėjo tonzilių uždegimas, reiškia sergama tonzilitu (angina). Tonzilitas –
bakterinės ar virusinės kilmės tonzilių uždegimas. Kartais tonzilitas vadinamas
angina. Anginos terminas retai vartojamas, nes gali būti painiojamas su krūtinės
angina. Tonzilitas – viena iš ryklės skausmo priežasčių

Tai angina!
Pirmieji anginos simptomai – galvos skausmas, silpnumas – panašūs į peršalimo.
Virusinės anginos metu tonzilės yra padidėjusios, ryškiai raudonos spalvos. Gali
parausti visa burnos ertmė. Vargina geliantis gerklės skausmas, kurį dažnai lydi
sloga. Gali pasireikšti karščiavimas (38 -38,5oC), drebulys, raumenų ir sąnarių
skausmai. Vaikai skundžiasi skausmais ryjant maistą, kaklo skausmais. Angina
mažiems vaikus gali pasireikšti ir be gerklės skausmų! Pirmiausia vaiką pykina
ir skauda pilvuką. Po kelių valandų pradeda skaudėti gerklę ir pakyla
temperatūra (netgi iki 40oC). Virusinė angina (virusinis gerklės uždegimas)
atsiranda po 1-3 dienų nuo infekcijos patekimo į organizmą.

Anginą gali sukelti bakterijos, pvz., streptokokai. Sergant angina gali padidėti
ir skaudėti limfmazgius kaklo srityje. Kai uždegimas būna tik paviršinis, ligonį
vargina gerklės skausmas, gal pakilti neaukšta temperatūra, tačiau savijauta
nėra labai prasta. Blogiausia tokiu atveju, kad pacientai į savo būklę numoja
ranka, nesikreipia į gydytoją, nesigydo. Po kurio laiko ligonis patenka į
ligoninę, nes atsiranda rimtų komplikacijų – pūlinių aplink migdolus ryklėje.
Sergant pūlinga angina ne tik labai skauda, bet ir pakyla aukšta temperatūra,
būna bloga savijauta. Be gydytojo pagalbos praktiškai neįmanoma išsiversti.
Anginą galima gydyti ir šiuolaikiniais homeopatiniais vaistais.

Natūralios gydymo priemonės…
Vaikus, ypač darželinukus, dažnai vargina gerklės skausmai. Gerklės skalavimas
ramunėlių ar šalavijų nuoviru gali sušvelninti uždegimo simptomus. Vaikai ypač
mėgsta kitokį gerklės gydymo būdą – ledų valgymą. Ledai sumažina gerklų
patinimą, o laižant ledus išsiskiria daug seilių, kas sušvelnina gerklės sausumo
jausmą.

Vaikas turi gulėti lovoje, valgyti lengvai virškinamą maistą ir daug gerti.
Galima dėti šiltus kompresus limfmazgių srityje.

Svarbu išgydyti gerklės skausmą ir palengvinti rijimą. Sergant virusine angina
vaikui galima duoti Angin-Heel SD, naujos kartos homeopatinį vaistą, kuris
palengvina maisto rijimą, malšina skausmą. Ūmios infekcijos metu galima vaikui
duoti didelę šio vaisto dozę.

Virusinis gerklės uždegimas, kaip ir angina, yra užkrečiamas (oro lašeliniu
būdu) kontaktuojant su sergančiuoju, tačiau tai priklauso nuo vaiko imuninės
sistemos.

Gerklės infekcijos…
Jeigu vaikas dažnai kenčia nuo atsinaujinančių virusinių infekcijų ir anginos, o
gydytojas diagnozuoja tonzilių padidėjimą ir patinimą ar limfmazgių padidėjimą,
reikia sustiprinti limfinę sistemą (limfos laidumą). Dėl atsinaujinančių
infekcijų padidėja tonzilės. Tonzilės – tai organas, kuriame yra dalis mūsų
imuniteto. Tai dideli limfmazgiai gerklėje, saugantys organizmą nuo infekcijos,
patenkančios per gerklę. Jeigu tonzilėse uždegimas, reikia ieškoti jo
priežasties, o ne šalinti organą, kuris su tuo uždegimu kovoja. Jeigu tonzilės
pašalinamos, organizmas visam gyvenimui lieka su silpnesne apsauga nuo
infekcijos, patenkančios per gerklę.

Ką daryti esant tokiems negalavimams? Padidėjus tonzilėms galime vartoti naujos
kartos homeopatinį vaistą
Lymphomyosot
. Preparatas palengvina limfos skysčio cirkuliaciją ir padeda
organizmui pašalinti toksines medžiagas, paspartina išgijimo procesą. Vaistai
taikomi padidėjusioms tonzilėms ir limfmazgiams gydyti. Ilgalaikė

Lymphomyosot
terapija apsaugo nuo infekcijų.

www.heel.lt