10 labiausiai paplitusių mitų apie treniruotes

Dirbti, dirbti ir dar kartą dirbti! Iš paskutinių jėgų ir iki pergalingo galo!
Kad po kelių savaičių nustebintumėte visus savo nauja išvaizda. Tačiau toks
nusistatymas atneša tik kartų nusivylimą. Šis ir kiti įsitikinimai, deja, yra
labai paplitę tarp naujokų!

1 mitas

Nutukusiems žmonėms būtinos ilgesnės treniruotės nei liesiems žmonėms.

Iš tikrųjų kilogramai nėra užsiėmimų trukmę ir intensyvumą įtakojantis faktorius.
Juk kuo daugiau nereikalingų kilogramų turi žmogus, tuo daugiau kalorijų jis
praranda. Taigi 55 kg sveriantis dviratininkas sudegina apie 5 kcal per minutę,
o 110 kg sveriantis dviratininkas – 10 kcal.

2 mitas

Riebalinio sluoksnis deginamas tik ilgų kardiotreniruočių metu.

Iš tikrųjų daug efektyvesnės yra intervalinės treniruotės, kurių esmė – apkrovos
kaitaliojimas. Iš pradžių 3 – 5 minutes dirbate greitu tempu, po to
atsipalaiduojate. Sugaištama mažiau laiko, o rezultatas tas pats. Negalima
nevertinti jėgos pratimų vaidmens – jie pagreitina medžiagų apykaitą.

3 mitas

Jei vakarėlyje leidote sau truputį per daug, tai prie kitos treniruotės
pridėkite 20 minučių aerobikos.

Iš tikrųjų, jei taip elgsimės, aerobikos užsiėmimai žymiai užsitęs. Todėl geriau
akcentuoti ne trukmę, o intensyvumą. Juk riebalai greičiausiai sudeginami
intervalinių treniruočių metu.

4 mitas

Didelio intensyvumo treniruotes reikia atlikti ryte.

Iš tikrųjų viskas priklauso tik nuo Jūsų: pavyzdžiui, "pelėdos" niekada nesikels
anksti ryte, tuo labiau, kad valandą kankintų save fiziniais pratimais. "Vyturiai",
priešingai, į vakarą nuvargsta. Todėl treniruočių laiką geriausiai suderinti su
savo vidiniu laikrodžiu. Beje, manoma, kad optimaliausias laikas sportui – nuo
10.00 iki 18.00 valandos. Ryte ir prieš miegą organizmo perkrauti nereikia.

5 mitas

Treniruotis galima dėvint bet kokį kostiumą. Svarbiausia, kad jis gerai
fiksuotų biustą.

Iš tikrųjų tai ne visiška tiesa. Aptempti drabužiai gali leisti išvengti tokių
nemalonumų kaip krūtų nukarimas ar pertempimai. Tačiau tradiciniai apatiniai
drabužiai tam netinka. Idealus variantas – apranga iš specialios, orą
praleidžiančios medžiagos, kuri puikiai išlaiko formą.

6 mitas

Kuo anksčiau po gimdymo pradėsime intensyviai sportuoti, tuo geriau.

Iš tikrųjų pirmuosius du mėnesius pageidautina atlikti žemo ir vidutinio
intensyvumo pratimus, kai širdies susitraukimų dažnis neviršija 120 kartų per
minutę. Apkrovą reikia didinti palaipsniui. Nebaisu, jei savo įprastą lygį
pasieksite tik po pusmečio.

7 mitas

Teisingai parinkus tabletes lieknėjimui, nėra būtinybės sportuoti.

Iš tikrųjų tai netiesa. Staigus sulieknėjimas sukelia rimtų problemų, tarp jų ir
hormoninių pakitimų organizme. Be to, naudodama tokius preparatus prarandate 60%
raumenų masės ir tik 40% riebalų. Apskritai lieknėti reikia protingai.

8 mitas

Treniruojantis su kardiotreniruokliais, reikia daugiau pasikliauti savo
pojūčiais.

Iš tikrųjų pojūčiai gali būti apgaulingi. Pasitikėti reikia ne savimi, o širdies
ritmą rodančiais monitoriais. Tik šiuo atveju galima padidinti ištvermę ir
sumažinti svorį nepakenkus savo sveikatai. Apkrova turi sudaryti 50-75% jūsų
maksimalios ribos.

9 mitas

Kuo daugiau laiko skiriama aerobikai, tuo geriau.

Iš tikrųjų aerobika sudegina riebalų sluoksnį, tačiau mokslininkai pastebėjo,
kad tokiai apkrovai užtrukus ilgiau nei valandą, organizmas pradeda ardyti
raumeninį audinį. Vietoje riebalų dega baltymų aminorūgštys. Todėl kad raumenys
neprarastų tamprumo, aerobika užsiimti reikia ne daugiau nei 45 minutes.

10 mitas

Greičiau sulieknėsime, jei treniruosimės nevalgę.

Iš tikrųjų viskas yra atvirkščiai. Pirma, jums gali pritrūkti jėgų, dėl to
užsiėmimai nebus tokie efektyvūs. Antra, bus didesnė tikimybė nesusilaikyti ir
suvalgyti ką nors labai kaloringo.