Gimnastika priešais televizorių

Koks labiausiai paplitęs būdas “prastumti” šaltus rudens vakarus?
Teisingai – sėdėti ar gulėti priešais televizorių. Ne visi, bet dauguma tai daro
valandų valandas ir su didžiausiu malonumu. Taip save “pradžiugindami”
papildomais kilogramais bei nusilpusiais raumenimis. Jei žodis „sportas“ mus
šiek tiek baugina, vis tiek įmanoma rasti kelias minutes namų gimnastikai
tiesiai priešais žydruosius ekranus.

Pirmas pratimas: pirštų galiukais prilieskite pečius ir pradėkite lėtai
„plasnoti sparnais“, tai maksimaliai pakeliant, tai nuleidžiant alkūnes. Tokioje
padėtyje (pirštų galiukai ant pečių) galima atlikti ir apskritiminius judesius
alkūnėmis tai į priekį, tai atgal.

Kiekvieną pratimą kartokite 10-15 kartų. Jį galima daryti ir stovint, ir sėdint
ant kėdės ar sofos, rašo pravda.ru.

Antras pratimas: atsisėskite ant grindų. Padėkite rakas ant kojų delnais
į viršų. Energingai, su jėga sulenkite tiek kiek galite, o vėliau atleiskite
rankas per alkūnes ir kojas per kelius.

Geriausia, jei visa tai darytumėte paeiliui: iš pradžių kairė ranka ir koja,
vėliau dešinė ranka ir koja. Liaudyje šis pratimas vadinamas „lokomotyvu“.

Trečias pratimas:
įsivaizduokite, kad pakeitėte transporto priemonę ir iš
lokomotyvo persėdote ant dviračio. Rankų delnais įsikibkite į kėdės sėdynę iš
užpakalio ir kojomis minkite įsivaizduojamus dviračio pedalus – 20 kartų į
priekį ir 20 kartų atgal.

Ketvirtas pratimas: nekeičiant liemens ir rankų padėties pakelkite kojas
aukščiau sėdynės ir šioje padėtyje atlikite kryžminius judesius kojomis. Tai –
vadinamosios „žirklės“.

Penktas pratimas: sėdint ant kėdės 10-15 kartų pasilenkite į priekį ir
atgal. Lenkiantis į priekį stenkitės rankomis pasiekti užpakalines kėdės
kojeles, o atsitiesiant pakelkite rankas į viršų ir pasitempkite.

Šeštas pratimas: atsistokite, pasisukite veidu į kėdę ir padarykite
keletą pritūpimų. Nugarą laikykite kiek įmanoma tiesiau. Kad būtų patogiau ir
lengviau išlaikyti pusiausvyrą, šiek tiek prisilaikykite rankomis už kėdės.
Įvairovei galima padaryti „pistoletą“: pritūpkite ant vienos kojos, kitą
laikydami ištiestą. Pageidautina šį pratimą atlikti ne mažiau 20-30 kartų.

Po tokios gimnastinės pauzės galite drąsiai tęsti tinginiavimą prie
televizoriaus.