Dieta: pilna burna, bet valgyti prašo

Jei žmogus yra geros nuotaikos, jo apetitas ir miegas geras, o pats yra
pavydėtinai aktyvus, tai už viską toks sveikuolis turi būti dėkingas savo
seratonino sistemai, išskiriančiai ypatingą medžiagą – skausmo ir uždegimo
hormoną seratoniną.

Seratonino lygis tiesiogiai priklauso nuo vartojamo maisto kokybės. Yra bendri
faktoriai, kurie mažina seratonino lygį. Jiems priklauso rūkymas, alkoholio
vartojimas, per didelio kiekio baltymų ir lengvai įsisavinamų angliavandenių
vartojimas. Seratonino lygio normalizacija panaikina potraukį alkoholiui,
nikotinui bei didžiulį apetitą.

Būtent seratoninas sąlygoja įgyto nutukimo (visų pirma taip vadinamo „viršutinio
tipo“ nutukimo, kada riebalai lokalizuojasi pilvo ir liemens srityje („obuolio“
tipas) bei ant vidaus organų) atsiradimą. Šis nutukimas sunkiausiai koreguojamas
ir dažnai yra susijęs su „metaboliniu sindromu“. Šis nutukimo tipas dažniausiai
lygimas arterinio kraujo spaudimo padidėjimo, polinkio sirgti II tipo cukriniu
diabetu, hipotireoze (skydliaukės funkcijos susilpnėjimas), cholecistitu ir t.t.

Tokiais atvejais rekomenduojama seratonininė dieta, tai yra dažnas valgymas
mažais kiekiais, pakankamas žuvies ir jūros produktų (kalmarų, krevečių, krabų,
dumblių), turinčių didelį kiekį polinesočiųjų riebiųjų rūgščių (Omega-3 ir
Omega-6), vartojimas. Į mitybos racioną būtina įtraukti ląstelienos turinčius
produktus: džiovintus abrikosus, šparagus, salierus, žaliąsias salotas,
brokolius, avižinę košę, ananasus ir kita.

Papildomas vitaminų ir mikroelementų, tokių kaip magnis, chromas, vitamino E,
vanadžio, biotino, L-lipoinės rūgšties, cinko ir seleno vartojimas padeda
pagerinti nuotaiką, išlaikyti aukštą protinį ir fizinį darbingumą, pagerina
lieknėjimo proceso efektyvumą. Iš fitopreparatų seratonino lygį padidina
ginkmedis (Ginko biloba) ir jonažolė.