Kanapės: nuodas, maistas ar vaistas? Trumpa klinikinių duomenų apie kanabinoidų efektyvumą gydant įvairias neurologines ligas apžvalga
Kanapės nuo seno auginamos daugelyje pasaulio kraštų. Jos yra vertingas pluoštinis augalas, naudojamas virvių, drabužių ir kitų produktų gamybai. Kanapių sėklų aliejus naudojamas gaminant kūno kosmetikos priemones ir kaip maisto papildas, gerai subalansuotas būtinųjų riebalų rūgščių šaltinis. Deja, kanapės gerokai dažniau auginamos dėl jų sudėtinių dalių psichoaktyviųjų savybių.
PlačiauHomeopatija.Tiesa ar melas ?
Homeopatija yra gydymo metodas, pagrįstas įsitikinimu, kad kūnas gali išgyti pats.
PlačiauAtsargiai – homeopatija!
Šiandien natūralumas grįžta į daugelį sričių: miesto gyventojai žalumą stengiasi įnešti ne tik į savo namų interjerą, bet ir stengiasi maitintis sveiku, ekologišku maistu, ieško natūralesnių gydymosi būdų. Rugpjūčio 15-ąją, minint Žolinę, tai puiki proga atsigręžti ir į vaistažolių, augalų ir kitų natūralių gydymosi būdų teikiamą naudą. Tačiau vaistininkai įspėja, net augaliniai preparatai, vartojami neatsakingai ar su kai kuriais vaistais, gali sukelti sunkių šalutinių reakcijų.
PlačiauHomeopatija - ateities medicina
Pastaruoju metu iškilo natūralios aplinkos išnykimo grėsmė ir mes su nerimu stebime šio proceso įtaką žmogaus organizmui. Alergiškų žmonių skaičiaus gausėjimas, naujos ligos, atsirandančios dėl vaistų poveikio, mikroorganizmų štamai, atsparūs šiuolaikinių antibiotikų poveikiui, verčia gydytojus pervertinti vaistų skyrimo ribas. Dėl mokslinių žinių evoliucijos bendras ir platesnis požiūris į mediciną leidžia atskleisti vientiso žmogaus organizmo sąvoką, sureguliuoti jame vykstančius fiziologinius procesus.
PlačiauLabai svarbu pradėti vartoti homeopatinius preparatus
Tuo šventai įsitikinęs med. dr. K. H. Friese, ausų, nosies, gerklės ligų specialistas, homeopatijos mokslo ekspertas, klinikinių tyrimų vadovas ir daugelio knygų bei mokslinių straipsnių autorius.
PlačiauSimptomai ir homeopatija
Homeopatija yra individualizuojanti terapija, parenkant vaistą labai svarbu fizinių, emocinių ir psichinių simptomų visuma bei konstitucija.
PlačiauHomeopatinių vaistų veikimo mechanizmas
Homeopatiniai vaistai:Didina organizmo imuninės sistemos aktyvumą (imunokompetentinės ląstelės, Ig, citokinai); Padeda neutralizuoti biologinės ir cheminės kilmės toksines medžiagas;Veikia drenuojančiai, t. y. didina organų ekskrecines galimybes; Veikia organotropiškai, t. y. skatina normalaus audinio atsinaujinimą;Dėl rezonansinių ryšių tarp įvairių homeopatinių preparatų D potencijų ir organizmo ląstelinių struktūrų 6D potencija turi reguliuojantį poveikį ląstelių citoplazmai, 12D veikia ląstelės membraną. Grybelių ir sporų rezonansą ypač veikia 8D potencija.
PlačiauPirminis paūmėjimas ir sveikimas
Pirminis homeopatinis paūmėjimas įvyksta 2-5 parą, nes skiriame vaistą, galintį sustiprinti ar sukelti organizmo gynybines reakcijas. Pirminis paūmėjimas rodo, kad vaistas paskirtas teisingai ir laikomas geru prognostiniu požymiu. Pirminis paūmėjimas trunka neilgai (paprastai kelias minutes ar valandas ūmiais atvejais ir kelias dienas ar savaitę lėtinių ligų atvejais), po jo prasideda ilgalaikis pagerėjimas arba visiškai pasveikstama.
PlačiauHomeopatinių vaistų kūrimas
Tiek alopatiniu (tradicinės medicinos), tiek homeopatiniu vaistu gali būti bet kokia farmakologiškai aktyvi medžiaga.
PlačiauKlasikinio homeopato darbas
Klasikinėje homeopatijoje daug laiko skiriama išsamiai ligonio apklausai bei ištyrimui. Gauta informacija sisteminama bei analizuojama pagal specialius žinynus - repertoriumus, ligos vaizdas lyginamas su vaisto aprašymu Materia Medica.
PlačiauHomeopatinių vaistų gamyba
Homeopatijoje naudojamos medžiagos: ~70 proc. yra augalinės kilmės, ~25 proc. mineralinės arba cheminės kilmės medžiagos, ~5 proc. gyvulinės kilmės.
PlačiauHomeopatijos taikymo galimybės
Dabar homeopatija taikoma lengvoms ir vidutinio sunkumo ūminėms būklėms bei lėtinėms ligoms gydyti - čia ji ypač veiksminga.
PlačiauLiga ir sveikata homeopatijoje
Homeopatijoje liga suprantama kaip organizmo vidinės harmonijos pažeidimas. Liga - dinaminis procesas, apimantis visą organizmą. Pastebimi morfologiniai pokyčiai audiniuose yra tik ligos pasekmė, o ne pati liga
PlačiauHomeopatijos ištakos
1996 m. viso pasaulio homeopatai paminėjo homeopatijos 200-ąjį jubiliejų.
PlačiauHomeopatijos privalumai
Šiame skyriuje norėtume palyginti „tradicinę“ mediciną – alopatiją su homeopatija.
PlačiauKas yra homeopatija?
Homeopatija – tai medicinos kryptis, kurios pradininku laikomas Leipcigo universiteto profesorius Kristianas Fridrichas Samuelis Hanemanas (1755 – 1843).
PlačiauRudeninės gamtos dovanos sveikatai
Liaudies medicinos patirtis yra sukaupta per ištisus šimtmečius. Kodėl gi mums ja nepasinaudojus? Šįkart jums siūlome patiems pasiruošti būtent rudenį renkamą vaistinę augalinę žaliavą. Taip pat aptarsime jų gydomąsias savybes, remiantis moksline medicinos literatūra.Paprastoji spanguolė (lot. Oxycoccus palustris)
PlačiauGydymasis dėlėmis: atgyvena ar sprendimas?
Daug kas esame girdėję, kad gydymas dėlėmis, vadinamas hirudoterapija, gali padėti įveikti daugybę ligų. Ar šiame informacinių technologijų amžiuje, kai yra daugybė modernių vaistų ir kitų gydymo priemonių, verta gydytis dėlėmis? Svarbiausia, ar saugu tai daryti?
PlačiauHomeopatija gydo ne ligą, bet ligonį
Susidomėjimas homeopatija ir homeopatiniais vaistais vis didėja. Kuo homeopatinio gydymo principai skiriasi nuo įprastinio, homeopatiniai vaistai – nuo įprastų cheminių ir augalinių? Šiais klausimais kalbamės su Lietuvos homeopatų asociacijos prezidentu doc. dr. Almantu Bagdonavičiumi, jau 20 metų besidominčiu homeopatija.
Plačiau