+2
-0
+2
Ką daryti, kad nagai augtų sveiki ir stiprūs

Tik sveiki nagai gali būti gražūs. Sveiki ir išvaizdūs nagai byloja ne tik apie žmogaus meilę sau, bet ir apie jo bendrą organizmo būklę. Norint džiaugtis gražiais nagais, reikia jais rūpintis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.  

Pateikiame keletą patarimų, kad nagai būtų sveiki ir stiprūs. 

Žalingas aplinkos poveikis 

Kiekvieną dieną nagai turi atlaikyti daugybę išbandymų. Namų ruošoje naudojamos gana stiprios cheminės medžiagos, kurios kenkia nagų struktūrai, pavyzdžiui, indų plovimo ar skalbimo priemonės. Dirbant namų ruošos darbus patariama mūvėti pirštines, ypač jei naudojamos agresyvios šveitimo priemonės. Vertėtų apmąstyti buitinės chemijos pasirinkimus ir vietoj stiprių chemikalų rinktis natūralesnius ir mažiau kenksmingus valiklius (juk jie kenkia ne tik nagams, rankų odai, bet ir kvėpavimo sistemai, sukelia įvairias padidėjusio jautrumo reakcijas).

Nagai dažnai patiria ir mechaninius pažeidimus, nes jie pasitelkiami atidaryti skardines ar gremžiant įvairius paviršius. Nagai neskirti netgi laiškų atplėšimui – tam naudojami specialūs įrankiai. Dirbant sode ar kitus darbus taip pat reikia dėvėti pirštines, nes labai išauga nagų pažeidimo tikimybė.

Patariama rinktis nagų lako valiklius, kurių sudėtyje nėra acetono, nes jis dar labiau išsausina nago plokštelę ir skatina nagų lūžinėjimą bei sluoksniavimąsi. 

Nagų puoselėjimas 

Kremu reikėtų patepti ne tik rankų odą, bet ir nagus. Naudinga švelniais masažuojamaisiais judesiais įtrinti kremą, balzamą ar natūralų aliejų į nagų plokšteles ir aplink jas – taip suaktyvinama kraujotaka ir pagerinama audinių mityba. Reguliariai atliekant masažą galima pasiekti akivaizdžių rezultatų. Drėkinamuoju ar maitinamuoju kremu rankas reikėtų patepti kiekvieną kartą jas nusiplovus.

Rekomenduojama pasirūpinti ir nagų odelėmis. Jų puoselėjimui tinkami tie patys rankų kremai arba specialūs nagų odelėms skirti aliejai, praturtinti naudingais augalų ekstraktais ar vitaminais. Nagų odeles prižiūrėti reikia atsargiai ir naudoti tik specialius įrankius. Odelių atstūmimui rekomenduojamos specialios medinės mentelės. Metaliniai įrankiai linkę traumuoti nagų šaknis. 

Nagų priežiūra 

Nago plokštelę pažeidžia naudojamos žirklutės. Nagų trumpinimui ir priežiūrai geriausia naudoti kokybišką dildę ir dildyti nagą taisyklingai – nuo išorinio nago krašto link nago vidurio. Jokiais būdais nereikėtų rinktis metalinių dildžių ar dildžių su labai stambiomis dalelytėmis – jos pažeidžia natūralius nagus.

Nagų lakas gali būti skirtas ne tik įvaizdžio paįvairinimui, bet ir nagų puoselėjimui. Šiomis dienomis itin gausus specialių stiprinančių, augimą skatinančių, nuo sluoksniavimo apsaugančių lakų pasirinkimas. Kai kurie nagų kondicionieriai turi net keletą funkcijų ir puikiai pasitarnauja ne tik stiprinant nago plokštelę, bet ir suteikiant jai estetišką išvaizdą. Kuo kokybiškesnis lakas, tuo ilgiau jis išsilaiko ant nago. Reguliariai naudojant nagus stiprinančius lakus galima pasiekti puikių rezultatų – nago plokštelė sutvirtinama, apsaugoma nuo vandens ir kitų kenksmingų aplinkos faktorių, pamaitinama produkte esančiomis naudingomis medžiagomis. 

Nagus stiprinanti mityba 

Svarbus pakankamas vandens kiekis. Mityboje neturi trūkti riebaluose tirpių vitaminų A ir E, todėl reikėtų valgyti riebią žuvį, kiaušinių trynius, menkės kepenėles, pieno produktus. Svarbus ir kalcis – jo gausu pieno produktuose, pavyzdžiui, sūryje ir varškėje, riešutuose ir sėklose, grūduose ir mėsoje. Mityboje neturi trūkti baltymų, kurių daugiausiai randama mėsoje ir žuvyje, pieno produktuose. Nagų grožiui ir sveikatai svarbus biotinas – jo yra įvairiame maiste. Reikėtų pasirūpinti, kad organizmas gautų pakankamą kiekį vitaminų C ir B12, folio rūgšties, geležies, cinko, silicio, sieros ir kitų medžiagų. Mityba turi būti kuo įvairesnė – joje neturi trūkti nei baltymų, nei naudingųjų riebalų, nei vitaminų, nei mineralų.

Jei mityba nepakankama arba jos koregavimas nepadeda pasiekti trokštamų rezultatų, tuomet galima vartoti specialius maisto papildus, kurių sudėtis pritaikyta odos, plaukų ir nagų puoselėjimui. Dėl bet kokių preparatų vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė