+1
-0
+1
7 mitai apie erekcijos disfunkciją

Fiasko lovoje vyrams yra siaubingas įvykis. Šios nesėkmės apipintos įvairiais gandais. Erekcijos disfunkcija šiomis dienomis jaunėja – streso  gyvenime gausu,  kokteilis iš nesuskaičiuojamų darbo valandų, neišmatuotų puodelių kavos,  cigarečių ir sėdimo gyvenimo būdo „ant menčių“ paguldo ne vieną. Tačiau pastaraisiais metais gerokai padidėjo medicinos galia, todėl  net ir sunkiausiais atvejais vyrų pajėgumas gali būti grąžintas.

Diagnozė „erekcijos disfunkcija”  paprastai keliama, kai vyras negali išlaikyti erekcijos dažniau nei 25% lytinių santykių. Remiantis Amerikos mokslininkų duomenimis, erekcijos sutrikimais  pasaulyje skundžiasi daugiau kaip 150 milijonų vyresnių nei 40 metų amžiaus vyrų. Laimei, vyrai turi galimybę gydytis šią intymią bėdą. Lietuvos rinkoje yra keturi fosfodiesterazės 5 inhibitoriai – sildenafilis, vardenafilis, tadalafilis ir naujausias šios grupės atstovas – avanafilis. Pavyzdžiui, avanafilis yra veiksmingas, greitai veikiantis ir gerai toleruojamas vaistas  

Kalbant apie impotenciją, negalima pamiršti, kaip ji pasireiškia. Vyriškas organas susideda iš kelių akytų kūnų arba paprasčiau, „kempinių”. Kai kyla jaudulys, kraujas aktyviai patenka į akytus kūnus, užpildydamas juos. „Kempinės” didėja ir kietėja. Mechaniškai, didėjant tūriui, užsidaro kanalai veninio kraujo nutekėjimui iš akytkūnių, prie to prisideda  refleksiniai raumenų spazmai organo  pagrinde. Padidėjimas ir tvirtumas yra  išsaugomi, kol nervų sistema duoda signalą išleisti kraują  ir atlaisvinti „kempines“. Nėra sunku atspėti, kad tokius signalus smegenys siunčia, kai darbas  atliktas- po ejakuliacijos.

Sistemos gedimui gali būti kelios priežastys. Sutrinka arba proceso reguliacija (tiek nervų sistemos lygiu, tiek lytinių hormonų lygiu) arba kraujo tiekimo ir kraujo sulaikymo akytuose kūnuose etapai. Vyrų laimei, pastaraisiais metais įrodyta, kad didelė dalis erekcijos disfunkcijos  nėra susijusi su organiniais veiksniais, o priklauso nuo vyro emocijų. Šios priežastys vadinamos psichogeninėmis ir yra daug lengviau gydomos. Ypač tai susiję su jaunais vyrais. Problemos delikatumas apipynė erekcijos susilpnėjimą įvairiais mitais.

Erekcijos problemų mitai:

Mitas 1. Problemos su erekcija – 50- mečių  vyrų tikrovė, jei jos atsiranda jaunystėje, reikalas baigtas.

Labai dažna erekcijos disfunkcijos priežastis yra psichologinė trauma. Šis scenarijus daro įtaką bet kokio amžiaus vyrams, o tarp jaunimo tai yra dažniausia seksualinių problemų priežastis. Pakanka kartą patirti fiasko, kad išsivystytų taip vadinamas „nesėkmės lūkesčių sindromas”: vyras sekantį kartą bando kontroliuoti savo erekciją. Šiuo atveju galva yra nereikalinga, sako Amerikos sekso terapeutai, ir jie yra tūkstantį kartų teisūs. Laukiantys nesėkmės ir  gauna nesėkmę, prasideda užburtas ratas. Laimei, psichogeninė impotencija yra visiškai išgydoma- seksologai pataria pereiti  keletą psichotreningo kursų bei įsigyti nuolatinę partnerę, nekreipiančią dėmesio į vienkartinę problemą.

Mitas 2. Jei turite prostatitą, jūs beveik bejėgis.

Reklama susieja lėtinį prostatitą su impotencijos vystymųsi. Todėl, išgirdę tokią diagnozę, vyrai panikuoja ir  ne tik gydo prostatą, bet ir bando sustiprinti erekciją. Iš tikrųjų padėtis yra kitokia: žinoma, prostatitas gali sukelti impotenciją, bet ne taip dažnai, kaip skelbiama apie tai. Būtina gydytis, bet ne tik dėl pergalių lovoje.

Mitas 3. Rytinės erekcijos nebuvimas yra pirmasis bejėgiškumo ženklas.

Visi vyrai yra skirtingi, kai kuriems rytinės erekcijos beveik nėra, o jie gyvena pilną seksualinį gyvenimą. Be to, gamta nesukūrė įstatymo erekcijai kiekvieną rytą.  Jei erekcija lytinio akto metu yra normali, bet ryte jos nėra, neturėtumėte nerimauti. Jei pastebėjote, kad erekcija susilpnėja  kaip ryte, taip ir lytinių santykių metu,  naudinga pasikonsultuoti su specialistu.

Mitas 4. Visi vyrai virš 70 metų yra nepajėgūs.

Ir čia neteisinga nuomonė. Dalis statistikos gali būti susijusi su tinkamos partnerės paieškos problema, kuriai seksas būtų reikalingas. Taigi senjorai vis dar o- ho- ho. Pasak įvairių autorių, forma išlaiko nuo 30% iki 50%  vyresnių nei 70 metų senjorų.

Mitas 5. Vyrai, kenčiantys nuo impotencijos simptomų, negali apvaisinti.

Arba gali pradėti vaikus su įvairiomis anomalijomis. Šiuo klausimu atlikti tyrimai, kurie neatskleidė aiškaus ryšio tarp erekcijos sutrikimų ir sugebėjimo apvaisinti. Aptikti netiesiogiai ryšiai, susiję su spermos disfunkcija dėl lėtinio prostatito ir  vyrų amžiaus.

Mitas 6. Moterys reaguoja į nesėkmę lovoje būtinai neigiamai.

Pasak psichologų, moterys, susidūrusios su vyrų lytiniu silpnumu, retai reaguoja neigiamai. Atvirkščiai, jose prabunda motiniškas instinktas, noras paremti dėl nesėkmės pergyvenantį vyrą, paguosti jį ir suteikti dar vieną galimybę. Be to, moteris tiesiog turi įrodyti sau, kad ji gali vyrą „uždegti“ ir deda visas pastangas šiam tikslui.

Mitas 7. Gydymas yra nenaudingas, erekcijos sutrikimas lieka visiems laikams.

Šiandien yra daug būdų, kaip gydyti erekcijos disfunkciją – nuo psichoterapijos ir vaistų, iki injekcinių metodų. Nuosekliai taikant metodus, normalizuojamas seksualinis gyvenimas iki 98% vyrų, išgirdusių diagnozę „impotencija”. Šiuo metu parduodami keturi fosfodiesterazės 5 inhibitoriai – sildenafilis, vardenafilis, tadalafilis ir naujausias šios grupės atstovas – avanafilis. Avanafilis – veiksmingas, greitai veikiantis ir gerai toleruojamas vaistas.

Psichogeninės ir organinės erekcijos disfunkcijų ypatumai:

Psichogeninė erekcijos disfunkcija

Prasideda staiga
Vyksta periodiškai
Priklauso nuo situacijos
Susijusi su bet kokiu psichologiniu stresu
Naktinė / rytinė erekcija išlieka
Lytinių santykių metu varpos įtampą išlieka
Organinė erekcijos disfunkcija

Organinės erekcijos disfunkcija

Palaipsniui progresuoja
Nuolatinė, nesusijusi nuo situacijos
Susijusi su liga ar tam tikrų vaistų vartojimu
Naktinės / rytinės erekcijos nėra
Lytinių santykių metu varpos įtampa silpnėja ir gali išnykti

Parengė: L.Varanavičienė