+4
-0
+4
Kaip nustatyti galvos skausmo priežastį?

Ir vėl užklupo tie nemalonūs galvos skausmai? Nežinote, ką daryti – gydyti ar laukti, kol savaime praeis? Jei taip, tuomet bet kuriuo atveju yra pravartu išsiaiškinti galvos skausmo priežastį, o ją sužinojus – imtis tinkamo gydymo.

Kaip nustatyti galvos skausmo priežastį

Daugelis žmonių pajutę pirmuosius galvos skausmus stengiasi pradžioje nepulti gerti vaistų nuo skausmo, vietoj jų renkasi puodelį vandens ir laukia teigiamo rezultato – kad galvos skausmas praeitų. Tačiau svarbu ne tik išgerti tą vieną puodelį vandens (taip, galvos skausmas gali būti organizmo dehidratacijos simptomas), o visų pirma, reikia įsivertinti, kokio intensyvumo skausmas jus kamuoja. Pavyzdžiui, jei galvos skausmas yra intensyvus, vienpusis, trunka daugiau negu vieną dieną, sukelia pykinimą, vėmimą, atsirado padidėjęs jautrumas šviesai, tuomet yra didelė tikimybė, jog tai – migrena. Migrena linkusi pasikartoti, tad vien tik puodelis vandens tokiais atvejais jau nepadės, visuomet reikia turėti vaistų nuo galvos skausmo, kurie esant migrenai, kartais išties gali būti nepakenčiami…

O štai jei galvos skausmas yra tik vienpusis, pulsuojantis, jautri tik viena sprando pusė, tačiau žmogaus nepykina, tuomet tai gali būti galvos skausmas, kuris atsirado dėl slankstelinės arterijos okliuzijos. Tokie skausmai dar labiau paaštrėja tuomet, kai žmogus yra pavargęs, per ilgai sėdi prie kompiuterio. Gera žinia ta, jog tokio tipo skausmai nėra cikliški, tačiau jie neprognozuojami ir gali užeiti bet kada.

Kaip bebūtų, visgi daugelį žmonių vargina bendrinio tipo galvos skausmai. Tokiu atveju reikėtų užduoti sau keletą labai paprastų klausimų: ar tokio skausmo negalėjo sukelti alkis? O gal verta pasimatuoti kraujo spaudimą ir pažiūrėti, ar jis nėra žemas/aukštas? Jei atsakymai į šiuos klausimus yra teigiami, tuomet žinosite, kaip numalšinti tą skausmą, jog reikia malšinti alkio jausmą bei mažinti arba didinti savo kraujo spaudimą ir tuomet galvos skausmas savaime turėtų praeiti. Jei patys negali nustatyti priežasties, tuomet būtinai kreipkitės į gydytoją, kad jus nuodugniai ištirtų.

Kodėl atsiranda tas nemalonus galvos skausmas?

Ir nors galvos skausmas – ne liga, bet tik simptomas, tačiau vis tiek privaloma žinoti, kodėl atsirado.  Priežasčių atsirasti galvos skausmui gali būti labai daugi ir įvairių. Pavyzdžiui, bendruosius galvos skausmus dažniausiai sukelia žemas ar aukštas kraujo spaudimas, anemija, alergija ar net iš aplinkos į organizmą patekę įvairūs toksinai. Taip pat, kartais žmonės skundžiasi, jog pradėjus pasninkauti, laikytis dietų, riboti cukraus kiekį, jiems dažnai pasireiškia galvos skausmai – taip, tai yra dėl to, jog sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje išties gali išprovokuoti atsirasti galvos skausmui.

Kartais žmonėms pasireiškia kaktinis galvos skausmas, kurį sukelia dažniausiai įtampa arba stresas. Be to, toks skausmas gali atsirasti ir dėl nusilpusio regėjimo, prienosinių ančių problemos. Štai kodėl kartais tie, kuriuos vargina peršalimas ir jo nemalonus simptomas sloga, pajaučia, jog ima skaudėti kaktos srityje. Tuomet prireikia ne tik ieškoti, kur gi tie vaistai nuo slogos, bet ir pasiieškoti, kur yra vaistai nuo galvos skausmo.

Kartais jaučiama, jog skauda tik vieną pusę galvos. Tokio tipo galvos skausmus gali sukelti migrena, dantų skausmas, kaklo sužalojimas. Pakaušinis galvos skausmas gali atsirasti nuo pernelyg ilgo darbo prie kompiuterio, dėl kaklo iškrypimo miegant nepatogia padėtimi, dažnai padidėjęs kraujospūdis taip pat gali turėti įtakos atsirasti tokio tipo galvos skausmui. O štai jei yra viršugalvio skausmas jaučiamas, tuomet tai ženklas, jog yra aukštas arba žemas kraujospūdis.Taigi, nustatyti skausmo priežastį kartais visai nesunku, o ją žinant – daug lengviau imtis ir gydymo priemonių.

Parengė: L.Rimgailė