Kraujažolė - moterų vaistažolė

Liaudies medicinoje kraujažolę vadino moterų vaistažole. Pavyzdžiui, sergančioms kiaušidžių uždegimu jau po pirmųjų sėdimųjų vonių sumažėja skausmas, o vėliau išnyksta ir uždegimas. Tokios vonios taip pat padeda nevalingai besišlapinantiems vyresnio amžiaus žmonėms ar vaikams.

Šiuo atveju dar kasdien reikėtų išgerti po porą puodelių kraujažolės arbatos. Norint pasiruošti vonią, reikia 100g žolės užpilti nakčiai šaltu vandeniu, o kitą dieną pakaitinti iki virimo ir supilti į vonią.

Kraujažolė dar vaidinama žaizdos žole, nes ja gydydavo žaizdas ir kraujavimus.

Ši vaistažolė padeda gyti žaizdoms, kepenų ir tulžies latakams, trauktis gimdai, o kartu mažina jos kraujavimą. Šviežios kraujažolių sultys stiprina kraujagysles, ypač venas, jei jos išsiplėtusios, gerina širdies darbą, savijautą moters klimakteriniu laikotarpiu, reguliuoja menstruacijų ciklą.

Universalus receptas:
Užpilui pasigaminti imama 15 g smulkintos augalinės žaliavos ir užplikoma stikline vandens ir kaitinama 15 min. verdančio vandens vonelėje, o po to aušinama 45 min. ir perkošiama. Užpilą geriama po vieną valgomąjį šaukštą po valgio tris kartus per dieną. Pagamintą užpilą galima laikyti 3 -4 dienas vėsioje vietoje.

Jei kraujuoja burnos gleivinė sergant stomatitu ar gingivitu, rekomenduojama skalauti burną kraujažolių užpilu arba praskiestomis jų sultimis.

Šių vaistažolių dedama į vaistažolių mišinius, kurie vartojami apetitui gerinti, virškinamojo trakto, urologinėms ligoms gydyti bei medžiagų apykaitai reguliuoti.

Svarbu:
norint gydytis kraujažolėmis, būtinai reikia pasikonsultuoti su gydytoju, nes šios vaistažolės gali pakenkti esant padidėjusiam kraujo krešėjimui.

Milda Armonaitė