12 patarimų, kaip papuošti Kalėdų eglutę

Kūčių vakaras su artimaisiais, 12 patiekalų ant stalo ir būtinas jaukumo atributas – eglutė. Puošti ją mėgsta ne tik vaikai, labai gražu, kai visa šeima kartu įgyvendina savo fantazijas. Ištraukti seni žaisliukai primena dviems kažkada liepsnojusią, o dabar gal prigesusią aistrą, mažieji atsargiai kabina trapius burbulus ir kuria savo pirmuosius šedevrus... Atmosfera šilta ir jauki. O tiems, kuriems galbūt pritrūko įkvėpimo – 12 patarimų, kaip gražiai ir originaliai papuošti savo namus, sutinkant Naujuosius.

Patarimas 1: Eglutės puošimui galima naudoti didelius aksesuarus. Stambūs sidabriniai burbulai ir žvaigždės atrodo įspūdingai ir efektingai.

Patarimas 2: Eglutę apipavidalinkite, pasirinkę kokią nors temą. Pvz.sukurkite eglutę, primenančią vasaros pievą, panaudodami didelius baltus drugelius ir gėlių šakeles. Visą šį grožį papildys žiogų formų papuošimai ir girliandos iš tinklelio.

Patarimas 3: Pasirodo eglutės puošimui galima panaudoti (kas galėjo pamanyti!) įvairius buitinius reikmenis: sidabrinius padėkliukus, mažus arbatinukus, paveikslų rėmelius, veidrodėlius, miniatiūrines lempas. Ant viršūnės puikuosis mažulytis šviestuvas. Fazanų plunksnos tarsi įrėmins bendrą vaizdą ir suteiks jam spalvą.

Patarimas 4: Permatomus ir blizgančius kristalus galima iškabinti šalia lempučių ar įvairiaspalvių žaisliukų. Kristalai paryškina ir praturtina bendrą medžio dizainą, o patys tuo metu lieka nepastebimi.

Patarimas 5: Išbandykite skirtingas tekstūras. Blizgantys ornamentai puikiai dera su atlaso juostelėmis, metalinėmis žvaigždėmis ir sudžiovintos hortenzijos žiedais.

Patarimas 6: Pasikartojimai padeda sukurti spalvą, formą ir temą. Iškabinkite pasikartojančia seka raudonus papuošimus, kurie gražiai derės su kitos spalvos pasikartojančiais žaisliukais, sukurdami vieningą vaizdą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad ir patys raudoni elementai gali skirtis savo forma ir dydžiu – tikrai bus gražu.

Patarimas 7: Naujametinės eglutės dizainas gali sutapti su kambario, kuriame ji stovės, dizainu. Tuomet papuošimai – juostelėmis, girliandomis, vyniojamuoju popieriumi ir ornamentais ne tik perteiks pagrindines kambario spalvas, bet ir pagrindinius dizaino elementus.

Patarimas 8: Jei eglutės papuošimai sukurti vienu stiliumi ir yra tos pačios spalvos, paieškokime sprendimo, atkreipdami dėmesį į skirtingus dydžius (didelis, vidutinis, mažas) ir geometrines formas. Galima išdėstyti paprastus burbulus, derinant juos su siaura girlianda, kryžiuojančia medį ir varvekliais, kurie ryškiai pažymės linijų vertikalumą. Dabar puikiai ir išradingai derės trys formos: rutulys, vertikalė ir kryžius.

Patarimas 9: Vienos spalvos eglutė gali tapti interjero „vinimi“. Rinkdamiesi vieną spalvą jūs galite neapriboti savęs nei forma, nei tekstūra. Tiks įvairiausi papuošimai: nuo matinių iki blizgančių, nuo keistų iki paprastų.

Patarimas 10: Tuštumas tarp šakų galima užpildyti, pačiam pasidarius papuošalus iš suvertų karoliukų, sutvirtintus puošnia juostele, panašius į vynuogių kekes.

Patarimas 11:
Eglutę galima puošti ir gamtos dovanomis, tai suteiks jai ypatingo žavesio. Tinka kankorėžiai, kaštonai, sausi lapai, girliandos iš jų, džiovintos uogos ir vaisiai, riešutai ir pan. Papuošimų tvirtinimui naudokite vielą. Labai graži eglutė, „aprengta“ šviežiais raudonais obuoliais, džiovintomis apelsino skiltelėmis, auksinių vynuogių kekėmis. Ji ne tik labiausiai panaši į pirmąsias Naujametines eglutes, kurias ir puošė obuoliais, bet bus dar ir skani.

Patarimas 12: Gėlių motyvai papildys eglutės dizainą kaimišku atspalviu ir suminkštins medžio tekstūrą. Galite rinktis dirbtines gėles, atrodančias, kaip gyvos. Puošimui tiks ir sudžiovintos gėlės (rožes galima sudžiovinti ir praturtinti, nudažant auksiniais ar sidabriniais dažais). Prie gėlių derės lapeliai, varpeliai ar kiti elementai.