5 niekada iš mados neišeisiančios šukuosenos

Šukuosenų mada keičiasi taip greitai, kad plaukai ne visada suspėja ataugti iki reikiamo ilgio. Tačiau yra ir tokių šukuosenų, kurios iš mados neišeis niekada. Štai klasikinių kirpimų penketukas. Jei išsirinksi sau idealiai tinkantį įvaizdį ir formą, stilinga ir madinga būsi ne vieną sezoną, o visada!

Kuodas

Dauguma kuodą laiko balerinų ir mokytojų šukuosena, bet tai nėra teisinga. Niekada iš mados neišeinantis kuodas suteikia prabangos ir elegancijos įspūdį. Kiekvieną sezoną ši šukuosena būtinai pasirodo ant podiumų. Kuodą dažniausiai renkasi šaltakraujės gundytojos ir tos, kurios dievina klasikinio tipo aprangą. Tačiau tokia šukuosena gali tapti ir įspūdingu vakarinio rūbo akcentu, ir stilinga detale prie apiplyšusių ir nutrintų džinsų.

Jei tavo veidas apvalus – nesusuk pernelyg standaus kuodo. Taip pat gali įkurdinti jį kuo aukščiau, viršugalvyje – aukštas kuodas vizualiai prailgina veidą.

Kuodą susisukti pačiai nėra sunku. Bet geriau to nedaryk vos išsitrinkusi plaukus. Suimk plaukus į uodegėlę ir susuk virvele. Suk tol, kol plaukai patys nesuguls į kuodą. Sutvirtink kuodą specialiais smeigtukais ar plaukų segtukais, papurkšk stiprios fiksacijos laku.

Berniokiškas kirpimas

Itin trumpų šukuosenų mada prasidėjo praėjusio amžiaus šetajame dešimtmetyje. Kaip visada tokią šukuoseną įkvėpė ir išpopuliarino žvaigždės. Ir kildamos karjeros laiptais, ir atsidūrusios šou pasaulio zenite, tokia šukuosena bent jau kurį laiką puikavosi Sharone Stone, Halle Berry, Madonna, Kate Moss, Nataly Portman, o viena naujausių jos garsintojų – Victoria Beckham.

Labai trumpas kirpimas tinka toms, kurių veidas siauras. Svarbus momentas – dailiai pabrėžtas pakaušis.

Tokią šukuoseną prižiūrėti ne taip ir sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tereikia paformuoti plaukus juos džiovinant fenu. Jei nori – gali keletą sruogų ištiesinti tiesinimo žnyplėmis arba plaukų galiukus užfiksuoti plaukų vašku. Itin trumpos šukuosenos geriausiai dera prie sodrių, ryškių spalvų. Jei nori tokia šukuosena pakoreguoti veido formą (susiaurinti ir pailginti), ties smilkiniais palik ilgesnių sruogų.

Tiesūs ilgi plaukai

Ilgi, žvilgantys, sveiki plaukai – tokie madingi visada. Jie gali atrodyti ir elegantiškai, ir nerūpestingai. Turinčios tokuis plaukus jaučiasi moteriškos ir pasitikinčios savimi. Ilgi plaukai nenusibos – juk galima pasikirpti kirpčiukus, atgaivinti peliuravimu, pakeisti jų ilgį, galų pakirpimo formą ir pan.

Ilgi plaukai tinka visoms, svarbiausia – kad jie būtų sveiki ir žvilgėtų. Jei tavo veidas ilgokas – jį sutrumpinti padės kirpčiukai. Jie taip pat padės paslėpti pernelyg žemą ar per aukštą kaktą ir netgi pirmąsias raukšleles!

Kad ilgi plaukai atrodytų dailiai, svarbu juos tinkamai prižiūrėti: daryti įvyniojimus, maitinamąsias kaukes.

Karė

Karė, bobas, sessonas – ši šukuosena vadinta įvairiai, tačiau esmė viena: tai plaukų ilgis sulig smakru. Per keletą pastarųjų sezonų ši šukuosena tapo vienu garsiausių mados klyksmų. Kaip tik ją vienu metu pasirinko visa puokštė žaviausių pasaulio moterų: supermodelis Natalija Vodianova, aktorės Keira Knightley, Eva Longoria, Katie Holmes, dainininkė Rihanna. Ir tai – tik menka dalis sąrašo.

Toks kirpimas atsirado 20-taisiais praėjusio amžiaus metais, kaip moterų emancipacijos šauklys. Nuo tada karė šukuosena tapo klasika. Ji tinka tiek tiesiaplaukėms, tiek toms, kurių plaukai banguoti. Tiesa, geriausiai karė atrodo kai plaukai tamsūs ar nudažyti sodriomis spalvomis, o veido forma – taisyklingas ovalas arba širdelė. Jei tavo veidas apvalus – rekomenduojama rinktis prailgintą karė, kai plaukai nukerpami kiek žemiau smakro.

Karė šukuosenos priežiūra visai paprasta: jei nori tvarkingos šukuosenos, tereikia džiovinant plaukus patiesinti žnyplėmis arba šiek tiek pasukti į vidų apvaliu šepečiu.

Susitaršiusios sruogos


Meniška netvarka ant galvos, išsidraikiusi vėjavaikė arba šukuosena „ką tik iš lovos“ taip pat neišeina iš mados. Tokia šukuosena puikiai tiko ir Jane Fonda 70-taisiais, ir Meg Ryan 90-taisiais. Šukuosenai apimties ir purumo suteikia kirpimas laipteliais.

Ji tinka visiems, tačiau priklausomai nuo veido ypatybių reikėtų pakoreguoti šukuosenos ilgį ir jos „laiptuotumą“. Kuo apvalesnis veidas – tuo turėtų būti ilgesni plaukai.

Kaip tokia šukuosena sukuruiama? Tiesiog ištrinkusi plaukus ištepk juos apimties suteikiančiomis putomis ir džiovink džiovintuvu nuleidusi galvą žemyn. Atskiras sruogas galima paryškinti specialiu želė arba plaukų vašku.