+1
-0
+1
7 pavasariniai mitai apie odą

Žiema su savo speigais liko užnugaryje. Tačiau šaltis, vėjas, vitaminų trūkumas ir sausas patalpų oras mūsų odoje paliko pėdsakus – jos apsauginis barjeras išseko. Atvaizdas veidrodyje gali sugadinti net ir geriausią pavasarinę nuotaiką. Ką daryti ir ko vengti, kad į saulėtą pavasarį įžengtume gražios?

1 mitas. Pavasarį odai reikia riebių maitinamųjų kremų

Nuo perdėto odos sausumo kenčia tik nedaugelis mūsų, o nuo vandens trūkumo – beveik visos. Ypač pavasarį. Todėl nepriklausomai nuo amžiaus ir odos tipo, po žieminių riebių apsauginių kremų pirmoje vietoje atsiduria intensyviai drėkinančios priemonės, ypač tos, kurios gali atstatyti apsauginį odos barjerą (pavyzdžiui, kurių pagrindą sudaro riebiosios rūgštys ir keramidai).

2 mitas. Jei po žiemos oda tapo itin riebi, ją reikia reguliariai "nuriebinti"

Po žiemos oda tampa riebi dėl neteisingos jos priežiūros ir perdėtai aktyvaus valymo losjonais, kurių sudėtyje yra spirito. Mūsų organizme vyksta daug grįžtamųjų reakcijų. Kai tik nuvalote natūralų odos riebalinį sluoksnį, riebalinės liaukos gauna signalą ir ima dar labiau "stengtis". Todėl, jei jūsų oda riebi, "nuriebinančias" priemones naudokite 2-4 kartus per savaitę, o jei oda normali – dar rečiau. Pasistenkite apsieiti be spirito!

3 mitas. Jei oda pavasarį šiurkšti ir šerpetota, vadinasi, jai kažko trūksta

Iš dalies tiesa. Pavasarį odai iš tikrųjų trūksta drėgmės ir vitaminų. Tačiau dažnai net reguliarus kremų naudojimas nepadeda. Esmė tame, jog po žiemos šiurkščią odą reikia išlaisvinti nuo negyvų ląstelių. Tai ne tik pagerina išvaizdą, bet ir kosmetinių priemonių įsisavinimą. Pilingą pasidaryti galima tiek salone, tiek ir namuose, naudojant paruoštas šveičiamąsias priemones ir kaukes arba liaudiškas priemones.

Atminkite, jog valomąsias kaukes geriausia dėti iki 12 valandos dienos. Namų sąlygomis galima paruošti kaukę iš šviežių vaisių, kuri dėl savo sudėtyje esančių vaisių rūgščių efektyviai nušveičia odą. Švelnesniu šveičiamuoju poveikiu pasižymi obuolys ir kriaušė. Ruošiant naminę kaukę, vaisių tyrę geriausia maišyti su medumi (jei nesate jam alergiška), grietine ar aliejumi. Pusei obuolio įdėkite pusę arbatinio šaukštelio medaus ir vieną arbatinį šaukštelį grietinės. Naminį pilingą galima pasigaminti ir iš kavos tirščių su medumi.

4 mitas. Pavasaris – metas kovoti su strazdanomis

Nežiūrint į tai, jog jos pasirodo kaip tik pavasarį, bet kokias rimtas odos balinimo procedūras reikėtų atlikti rudenį. Esmė tame, kad odos šviesinimas dar labiau stimuliuoja pigmentaciją, vadinasi, didelė tikimybė, kad vietoje žavių strazdanėlių įsigysite nesimpatiškas pigmentines dėmes. Jei jus itin jaudina strazdanų problema, vos pasirodžius pirmiesiems pavasariniams spinduliams reikėtų pradėti naudoti priemones su maksimaliu SPF, blokuojančiu bet kokį saulės poveikį odai.

5 mitas. Nuo pavasarinės saulės odos saugoti nebūtina

Pavasarinė saulė ne tokia aktyvi ir pavojinga kaip vasaros saulė. Tačiau nudegti saulėje galima jau pirmomis šiltomis balandžio dienomis. Tad susiruošusios į gamtą nepamirškite priemonės nuo saulės su SPF 15-20. O susiruošus į šiltesnius kraštus reikėtų pasirūpinti rimtesne apsauga (su SPF 30 ir daugiau), kol iš po žiemos balta mūsų oda dar nepriprato prie saulės. Tiesa, nuo saulės saugo ir dauguma gerų dieninių ir toninių kremų.

6 mitas. Mieste akinių nuo saulės nereikia

Dauguma mano, jog akiniai nuo saulės būtini tik atostogaujant pietuose, o mieste jie – tik madinga detalė. Akiniai nuo saulės – puiki profilaktinė priemonė nuo mimikos raukšlių kaktoje ir "žąsies kojelių" paakiuose, kurios susidaro, kai mes prisimerkiame prieš saulę. Ypač tai aktualu toms, kurios vairuoja automobilį. Kelios dienos už vairo be akinių nuo saulės – ir akivaizdžiai pagausės ryškių raukšlelių.

7 mitas. Pavasarį galima mažiau miegoti

Kokią reikšmę odai turi miegas? Miegant išsiskiria melatoninas – jaunystės hormonas, padedantis kovoti su stresu. Su amžiumi jo vis mažėja. Žiemos metu daug kam sutrinka miego režimas. Pirmomis pavasarinėmis dienomis mes tampame aktyvesni ir norisi atsigriebti už viską, ką pramiegojome žiemos metu. Taigi vietoj reikiamų 8 valandų, mes miegame po 5-6. Kaip "įsivažiuoti" į naują ritmą? Nuo 9 valandos vakaro prigesinkite šviesą, tuomet organizmas iš anksto pradės ruoštis nakties miegui.

Labai naudinga visuomet keltis tuo pačiu metu. Pavasarį, kuomet anksti ima švisti, miegamajame užtraukite užuolaidas. Stenkitės užmigti (idealu būtų išmiegoti visą naktį) ant nugaros. Naktį sulėtėja medžiagų apykaita ir mikrocirkuliacija, todėl odos ląstelėms trūksta deguonies, dėl šios priežasties miegant ant šono ar pilvo rizikuojame ryte veidrodyje išvysti patinimus.