7 reikalingiausi daiktai rudenį

Rudenėjantys orai nelepina: šalta, drėgna, pramogų su vaikais gryname ore mažoka. Net ir valandėlė lauke neretai pasibaigia kelias dienas nepraeinančia sloga.

Ir vis dėlto teiginyje, esą nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga, slypi didelė dalis tiesos. Todėl pasitikrinkite, ar išties jūsų mažylis aprūpintas svarbiausia ir reikalingiausia rudens amunicija?

1. Šiltas megztinis aukšta apykakle

Itin praktiškas rūbas. Jis puikiai sušildo, priglunda prie kūno, o jei reikia – ant viršaus galima užsimesti ploną striukę. Taip aprengtam vaikui judėti bus kur kas lengviau, nei „įpakuotam“ į pūkines duknas. Aukšta apykaklė garantuos, kad net ir nesėkmingai užrištas šalikas (o mažieji, būdami lauke, mėgsta šaliką vis „pasitvarkyti“ savaip) nepridarys nemalonumų.

2. Megzta liemenė

Šis rūbas pravers tada, kai vis dėlto negailestingas šaltukas palieps rengtis šiltesnę striukę. Jei po šilta striuke vaikui aprengsite dar ir megztinį – jis tikrai jausis it supančiotas. Sunkūs rūbai neleis patogiai judėti. Tuo tarpu šilta megzta liemenė – puikus kompromisas: rankos judės lengviau, o šilta bus tikrai ne mažiau.

3. Guminiai batai

Tai nepamainomas apavas, sukurtas specialiai lietingam orui – juk būtent toks ruduo ketina išsilaikyti iki pat gruodžio. Patogūs botai leis išbraidyti visas kiemo balutes ir nenuvilti mamos, kad batai bei kojinės ir vėl peršlapo.

4. Pirštinės ir kepurė

Kad šie aksesuarai vaiko garderobe būtini – aksioma. Bet kokius pasirinkti – mamos skonio arba kompromiso su mažyliu reikalas. Ir jei rudeninius rūbelius noriai renkamės tamsesnius, niūresnius (juk klampojant po pažliugusius purvynus šviesūs rūbai tuojau pat pasipuoštų ryškiomis ir bjauriomis dėmėmis), tai pirštinės ir kepurės gali efektingai grąžinti aprangai džiugią, linksmą ir spalvingą vaikystę.

5. Šiltas pledas

Maloniausia grįžus iš šalto lauko sušilti mamos glėbyje, tą patvirtintų kiekvienas vaikas. Bet jei mama skuba ruošti valgio ar minkšto pietų miego guolio, tiks pasišildyti ir apsigobus jaukiu pledu. Valandėlė prie televizoriaus, knygelės skaitymas ar tiesiog pasisėdėjimas prieš miegą bus daug šiltesnis ir malonesnis įsisupus į švelnų užklotėlį, todėl jis – vienas iš neginčijamų rudens amunicijos favoritų.

6. Pliušinis meškutis

Jį apsikabinus keliauti sapnų karalystėn daug mieliau, o miegoti – šilčiau. Ir nors alergologai ragina nepersistengti perkant vaikam pliušinius ar pūkuotus žaisliukus, jei jūsų atžalėlės alergija nekamuoja, neatimkite šio vaikystės malonumo. Tik nepamirškite pasirūpinti pliušinuko švara: dažnai jį išskalbkite, gerai išdžiovinkite.

7. Termosas


Jei išsiruošę į lauką iš anksto pasirūpinsite kuprine su termosu, sklidinu šiltos arbatos, rudens vėjai nebebus tokie baisūs, o pasivaikščiojimai taps malonesniais. Prisėsti ant suolelio parke, pasiausti tarp spalvingų lapų, o paskui sušilti prie puodelio arbatos – vargu ar galima būtų sukurti jaukesnę rudens idilę!