7 žingsniai geram makiažui

Grožis ne tik Dievo ir gamtos dovana, bet ir mūsų pastangų rezultatas - šią tiesą žino kiekviena savimi besirūpinanti moteris.

Pasiekti rezultatą, kuris ne tik tenkintų, bet ir džiugintų, iš tiesų nėra taip sudėtinga, kaip atrodo. Geram makiažui tereikia truputėlio saiko ir kantrybės. Štai 7 paprasti žingsniai, kurie erzinantį rezultatą pavers džiuginančiu:

1 žingsnis. Venkite "makiažo - kaukės"

Makiažo paskirtis yra paslėpti trūkumus bei paryškinti privalumus, atkreipti teigiamą aplinkinių dėmesį ir išvengti neigiamo.Todėl venkite per storo makiažo sluoksnio, kuris sukuria "kaukės" efektą.

Ryškindamos akis akių pieštuku venkite ryškaus ir storo kontūro. Tušu ryškindamos blakstienas taip pat jauskite saiką. Per storos ir per ryškios blakstienos atrodo nenatūraliai, bei dienos bėgyje, ypač esant drėgnam orui, gali palikti dėmes paakių zonoje. Labai svarbu pasirinkti tinkamą makiažo pagrindą, atitinkantį jūsų odos tipą. Makiažo pagrindo spalva turėtų būti kuo artimesnė jūsų odos spalvai. Idealus variantas - pustonio skirtumas. Kad lygiau pasiskirstytų ant odos, naudokite kempinėlę. Galiausiai, nepadauginkite pudros. Pagrindinė taisyklė - negali likti plika akimi matomų spalvinių kontūrų.

2 žingsnis. Lūpos

Naudodamos dvipusį lūpų pieštuką tolygiai padenkite lūpas ir dažykite lūpdažiu – taip efektas išliks kur kas ilgiau. Venkite per didelio spalvinio kontrasto tarp lūpų dažų bei lūpų kontūro. Rinkdamos lūpų dažų spalvą nepamirškite, kad ji turi derintis prie Jūsų odos tono: jei oda šalto tono – rinkitės šaltų spalvų lūpdažius, jei šilto - šiltų. Jei norite, kad lūpos atrodytų siauresnės, lūpų pieštuku kontūrą apveskite prie pat lūpų krašto (ant pačių lūpų). Norint vizualiai padidinti lūpas, kontūru apveskite lūpų kraštus iš išorės, tačiau nepadauginkite. Kontūras per toli užeinantis už natūralių lūpų kraštų, sukels netvarkos ir nenatūralumo įspūdį.

3 žingsnis. Tinkamas makiažas

Darantis makiažą, yra labai svarbu atsižvelgti į tai, kur ketinate eiti. Jei susiruošėte į paplūdimį, su ryškiu makiažu atrodysite mažų mažiausiai juokingai. Jei jis būtinas, pasistenkite, kad išliktų nepastebimas. Jei ketinate apsilankyti klube, makiažas turėtų būti šiek tiek ryškesnis nei paprastai. Dienos metu puikiai tiks natūralių splavų atspalviai.

4 žingsnis. Per mažai arba visai jokio makiažo

Yra moterų, kurios nenaudoja makiažo tik dėl to, kad nežino kaip teisingai ir tvarkingai jį pasidaryti bei bijo persistengti. Jeigu jūs esate viena iš jų, pradėkite nuo švelnių ir neryškių natūralių spalvų, tinkančių prie jūsų veido odos spalvos. Svarbiausia, neskubėkite – kiekvieną kartą dažantis, prie naudojamų makiažo priemonių pridėkite po vieną naują. Pavyzdžiui, jei jūs dažydavotės tik lūpas, kitą kartą panaudokite ir blakstienų tušą, dar vėliau paryškinkite akis akių pieštuku ar šėšėliais ir taip toliau. Nepamirškite, kad dažantis svarbiausia jausti saiką. Jeigu jums atrodo, kad nieko nesimato, nueikite prie lango ir pasižiūrėkite į save dienos šviesoje arba pasitarkite su šeimos nariais – kiti žmonės pokyčius pastebi greičiau.

5 žingsnis. Bendras vaizdas.

Baigusios gražintis dar kartelį pažvelkite į veidrodį ir įvertinkite kaip patinkate pati sau. Makiažas turi atrodyti natūraliai. Jei jūsų plaukai ir oda tamsių tonų, gražiau atrodysite pasirinkusi tamsesnes makiažo spalvas. Jeigu jūsų plaukai ir oda šviesūs – rinkitės šviesias spalvas. Prisiminkite, kad tamsių spalvų makiažas moterį paverčia griežtesne ir vizualiai brandesne. Jeigu jūsų oda yra riebi, prieš naudodama makiažo pagrindą, patepkite odą kremu skirtu riebiai odai, naudokite birią pudrą.

6 žingsnis. Plaukų spalva

Nepamirškite, kad makiažo spalvos turi derintis ir prie jūsų plaukų spalvos: prie tamsių plaukų – tamsios spalvos, prie šviesių – šviesios. Su amžiumi oda yra linkusi blykšti, todėl reikėtų šviesinti ir plaukus. Jeigu dažote plaukus, stenkitės, kad nesimatytų ataugusių plaukų.

7 žingsnis. Makiažo palaikymas dienos bėgyje.

Stenkitės palaikyti makiažą. Laikas nuo laiko pataisykite dienos bėgyje atsiradusius trūkumus (“nuvalgytus“ lūpų dažus, pabirėjusį tušą ir t.t.). Neleiskite jūsų makiažui išblėsti ar susisluoksniuoti. Bet svarbiausia, kuo daugiau šypsokitės.