9 piniginės netuštinančios idėjos savaitgalio pramogoms

Kad mažiesiems savaitgalis su tėvais taptų tikra švente, reikia pasistengti. Arba pakratyti piniginę. Pastarasis variantas atrodo bemaž lengviausias, tik štai nedidelė smulkmena: net jei jūsų piniginėje ir nešvilpauja vėjai, tos visiems jau įkyrėti spėjusios krizės bei augančių mokesčių fone tik nedaugelis gali būti tikri, jog ir po mėnesio į šeimos biudžetą neįsisuks pragaištingi skersvėjai. Taigi metas pasirūpinti pigesniu ir turiningesniu laisvalaikiu drauge su vaikais.

Išsiruoškite į gamtą. Ne taip svarbu, kur konkrečiai – mišką, senelių sodybą ar parką miesto centre. Jei oras geras, sniego yra – lipdykite senius besmegenius, surenkite gniūžčių mūšį, o jei oro sąlygos sniegu nelepina – bent jau pakvailiokite ir pasifotografuokite. Įrodyta praktiškai: pusvalandis dūkimo gryname ore kelis kartus pakelia nuotaiką ir apetitą.

Pasigaminkite drauge ką nors gardaus. Sukiotis virtuvėje gaminant ką nors skanaus patinka įvairaus amžiaus vaikams, nuo smalsių trimečių iki valgių septyniolikmečių. Jums tereikia parinkti tokį receptą, kad ir jums, šeimininkei, ir jūsų pagalbininkui, t.y. atžalai, būtų ką veikti. Trejų metukų pyplys jau sugebės išplakti kiaušinius blyneliams, o paauglys veikiausiai jau gebės pagaminti ir gana sudėtingą torto įdarą.

Ištraukite į dienos šviesą darbelių knygas. Mažiesiems diena neprailgs iš kaštonų lipdant nykštukus ar gaminant spalvotus bumbulus iš kempinėlių, o mokyklinukai veikiausiai susižavės rankdarbiais, piešiniais sudėtingesne technika. Svarbiausia – darykite tai drauge!

Išsinuomokite įdomų filmą. Bilietas į kino teatrą, su „privaloma“ porcija kukurūzų spragėsių ir gazuoto gėrimo buteliuku, kainuoja apie 20 Lt. O išsinuomoti įdomią vaizdo kasetę ar DVD tekainuoja keletą litų. Ir už spragėsius mokėti neprireiks – juk ką tik drauge su vaiku pasigaminote kažko gardaus.

Stalo žaidimai visai šeimai. Pamenate, kaip smagu kažkada vaikystėje buvo žaisti metant kauliukus ir žaidimo lentoje lenktyniaujant spalvotomis figūrėlėmis? Dabar žaidimų pasirinkimas – daug platesnis. Ant stalo galite surengti ne tik lenktynes, bet ir viktoriną, galvosūkių vakarą, o gal netgi įsteigti savo monopoliją? Vienkartinė investicija į patrauklų žaidimą garantuos daugybę smagių vakarų. Kita vertus, pasitelkus lašelį fantazijos, ne ką prastesnį žaidimą galima pasigaminti ir patiems: nusipiešti lentą, apklijuoti vaiko pamėgtais iš žurnalų ir reklamos bukletų iškirptais personažais, sugalvoti savas taisykles.

Suloškite kortomis. Variantas be pralaimėjimo – žaidimas kortomis. Vaikai juos tiesiog dievina. „Kvailys“, „Karuselė“, „Melagis“ – tai vos keletas populiarių žaidimų iš nesuskaičiuojamos daugybės. Ir nors neretai kortos siejamos tik su azartiniais žaidimais, jei lošite ne iš pinigų, jos taps puikiu mąstymą lavinančiu užsiėmimu.

Paruoškite seneliams sveikinimą. Kaip dažnai vykdami kokia proga pas senelius tik paskutinę akimirką prisimindavote, jog mylimasis anūkėlis nespėjo (ar pamiršo) pagaminti sveikinimą? Pagalvokite, kokia artimiausia proga susitiksite su seneliais ir pagaminkite jiems sveikinimą šia proga drauge su vaiku. Kruopščiai mozaikos principu nupieštas atvirukas, paveikslėlis-aplikacija, o gal įspūdingas knygos skirtukas močiutės skaitomam meilės romanui? Tiesiog prisėskite ir pagaminkite, o sulaukusi savo valandos ši dovanėlė išties suteiks daug džiaugsmo savo vaikaitį dievinantiems senoliams.

Drauge paskaitykite. Jei jūsų vaikas dar neskaito pats – išsirinkite knygelę, kuri patiktų ir jums, ir jam, ir skirkite keletą valandų įdomiausioms pasakoms ar istorijoms. Atžala jau pati yra „prarijusi“ visas „Hario Poterio“ dalis? Tai dar visai nereiškia, jog jis atsisakys malonumo vėl, kaip senais gerais laikais, pasiklausyti, ką skaito mama ar tėtis. Taigi čiupkite į rankas „Žiedų valdovą“, „Tunelius“, o gal „Šerloką Holmsą“ ar „Raitelį be galvos“? Ir tik nereikia atsikalbinėti, esą knygos pastaruoju metu labai pabrango – jūsų vis dar paslaugiai laukia biblioteka!

Sutvarkykite ką nors įdomaus. Tvarkytis savo rašomojo stalo stalčius ar rūbų spintą beviltiškai nuobodu kiekvienam vaikui. Bet visai kas kita tvarkyti ką nors įdomesnio. Gal jūsų kosmetikos ar papuošalų dėžutėje įsiviešpatavo chaosas? Veikiausiai nė viena dukra neatsisakys drauge apžiūrėti, sutvarkyti, sudėlioti mamos kvepalus, lūpų dažus, žiedus, karolius, seges. Nuotraukų albumas, prieskoniai, sveikinimo atvirukai – tai dar keletas kertelių, kurių tvarkymas gali mažiesiems smalsučiams virsti tikra pramoga. Beje, gal namuose susikaupė senų žurnalų krūva ir norite juos išmesti, prieš tai išsikirpusi įdomiausius straipsnius? Imkitės to drauge, o likusius puslapius galėsite tiesiog išplėšti, suglamžyti į kamuoliuką ir mėtyti į kelių žingsnių atstumu pastatytą dėžę-krepšį. Už taiklų metimą suskaičiuokite taškus, o laimėtojui sugalvokite prizą. Galbūt juo taps privilegija sugalvoti, ką smagaus nuveiksite kitą savaitgalį?