Alternatyvioji medicina sergančiam jūsų vaikui

Alternatyvioji medicina sergančiam jūsų vaikui


Daugelio tėvų nepatenkina tradicinės medicinos priemonės, ypač jei vaikas alergiškas, neatsparus infekcijai ar skundžiasi galvos skausmais. Tuomet jie pagalbos ieško „švelnioje" arba alternatyvioje medicinoje, neįeinančioje į tradicinės medicinos mokymą. Jai priklauso ir klasikiniai natūralūs gydymo metodai: augalų terapija, vandens terapija, homeopatija, taip pat abejotinos vertės „mistiniai" metodai.

„Švelniais" metodais gydant vaikus, galima pasiekti pritrenkiančių rezultatų. Patikėkite savo vaiką tik atitinkamą išsilavinimą turintiems gydytojams, nes alternatyvioji medici­na ne beribė - blogiausiu atveju vaiką gydykite įprastu būdu. Žinoma, nevertėtų imtis netradicinės medicinos kraštutinumų, tačiau vaistai iš gamtos dar niekam nepakenkė.

 

Homeopatija

 

Homeopatiją sukūrė vienas vokiečių gydytojas, jos principas - panašaus gydymas panašiu: tam tikros medžiagos, sukeliančios ligą, mažomis dozėmis gali ir gydyti mobilizuodamos paties organizmo jėgas. Tos medžiagos praskiedžiamos tiksliai nurodytu būdu ir suplakamos („sustiprinamos"). Prie biologiškai aktyvios medžiagos pateikiamas skaičius ir kiekis nurodo jos efekty­vumo laipsnį: kuo didesnis skaičius ir kuo daugiau praskies­ta medžiaga, tuo stipresnis medikamentas.

Homeopatai gydo ne tik ligą, bet kartu ir visą žmogų tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Patyrusio homeopato menas - tinkamas medikamento parinkimas, nes pacientui netinkanti priemonė gali net pabloginti ligą.

Homeopatija besidomintys pediatrai turi patirties gydyti vaikus, sergančius vis pasikartojančiomis nebakterinėmis infekcijomis. Homeopatiniai medikamentai pasiteisina ir gydant, odos ligas (neurodermitą, kūdikių egzemą),  pasikar­tojantį bronchitą, skrandžio ir plonosios žarnos uždegimą, pilvo pūtimą, malšinant psichikos sukeltus galvos bei pilvo skausmus.

Pavojingų infekcijų (skarlatinos), vėžinių susirgimų ir hormoninių sutrikimų (skydliaukės hipofunkcijos arba cukri­nio diabeto) negalima gydyti homeopatinėmis priemonėmis.

 

Akupunktūra

 

Akupunktūra yra labai senas kinų gydymo metodas, Lietuvoje išsikovojęs pripažinimą tik paskutiniaisiais dešimt­mečiais. Tinkamai taikomas, gali duoti gerų rezultatų. Skir­tingi kūno paviršiaus taškai susiję su atitinkamais vidaus organais ir jų funkcijomis. Per akupunktūros procedūrą jie dirginami adatomis, spaudomi pirštais arba veikiami lazerio spinduliais.

Akupunktūra ypač padeda gydyti dieglius bambos srityje, migreną, taip pat nemigą, prienosinių ančių uždegimą, šienligę. Kai kuriose klinikose ji taikoma nuskausminimui ir narkozei per operacijas. Tai leidžia gerokai sumažinti narko­zės medžiagų suvartojimą. Dažno vaiko tėvai skundžiasi dėl nervinių tikų, kurių vaikai negali lengvai atsikratyti. Kadangi nerviniai tikai yra nevalingas nervų trūkčiojimas, akupunktūra gali padėti atsikratyti šios ydos. Procedūrų metu vaikui atpalaiduojami raumenys ir gali pakakti kelių akupunktūros seansų ir nevalingi raumenų traukuliai pranyks.

Antroposofija

 

Rudolfas Šteineris išplėtojo antroposofijos mokslą apie gyvybės egzistavimą ir supratimą, kuris žmogų su jo siela ir protu įjungia į gamtos įvykius. Žmogus turi bendras šaknis su augalais, mineralais ir gyvūnais, todėl, kaip gamtos dalį, jį reikia gydyti natūraliais medikamentais. Šie homeopatiniai vaistai skatina paties žmogaus organizmo jėgas ir užkerta kelią žalingam poveikiui.

Kiti antroposofijos mokslo postulatai yra specialios biologinės-dinaminės dietos taisyklės ir fizinis aktyvumas. Čia galioja tos pačios taisyklės, kaip ir homeopatijoje - pavojin­gas ligas reikia gydyti tradicinės medicinos metodais.

 

Bacho žiedų terapija

 

Šis anglų gydytojo Edvardo Bacho pagrįstas gydymo metodas orientuojasi į paciento sielos būklę: reikia gydyti ne fizinius ligos simptomus, o pagrindinį dalyką - sielą, kurios būklę gydytojas gali nustatyti kalbėdamasis su ligoniu ir jį stebėdamas. Dvasinei pusiausvyrai atstatyti vartojamos trisdešimt aštuonių rūšių esencijos, vadinamieji Bacho žiedai, kurie, anot daktaro Bacho, daro įtaką žmo­gaus psichikai. Bacho žiedų terapija negali pakeisti būtino gydytojo gydymo, ji tik naudingai papildo psichologinę pagalbą agresyviai nusiteikusiems ir turintiems psichikos sutrikimų vaikams. Priklauso nuo vaiko amžiaus, tačiau vaikai į gydytojo pavadinimą „psichologas“ reaguoja gan aštriai. Prieš vesdami pas tokio pobūdžio gydytoją vaikui įvardinkite jog bus atliekama Bacho žiedų terapija, tokiu būdu išvengsite nereikalingų neigiamų vaiko emocijų.