Apie žalumynus ant palangės

Tam, kad šviežiais žalumynais galėtumėte gardinti patiekalus, nebūtina laukti daržų sezono pradžios. Nemažai jų galima išauginti ir virtuvėje ant palangės. Geriausiai auga krapai, baltoji garstyčia, salotos, špinatai ir svogūnai, sėjamoji pipirinė. Atidesnės priežiūros reikalauja bazilikas, dašis, mairūnas, mėta, rozmarinas ir čiobreliai.

Kvapieji bazilikai

Puikiai tinka auginti balkone, vazone ant palangės. Geriausiai auga saulėtoje, nevėjuotoje vietoje, todėl vazonėlį su bazilikais reikėtų laikyti pietinėje pusėje. Nuskynus ūglių galus, bazilikas gražiai šakojasi, ir augdamas įgauna kompaktišką formą. Lapai skinami iki žydėjimo. Jei bazilikas auginamas balkone, atšalus orams vazonėlį reikia pernešti į patalpą, tuomet augalą galima auginti visus metus.

Agurklė

Mėlynais žiedais žydinčio augalo kvapas primena šviežią agurką. Daigai pasirodo po 10-12, o po 4 savaičių galima skinti ir dėti į salotas ir šaltus daržovių patiekalus.

Mairūnai

Auginant vazone šviežio mairūno galima turėti ištisus metus. Mėgsta šiltą, saulėtą užuovėją. Pavasarį pasėjus sudygsta per 2-3 savaites. Norint, kad mairūnas gerai augtų žiemą, jam reikalingas papildomas apšvietimas.

Kvapieji rozmarinai

Daugiametis augalas, kuris puikiai jaučiasi vazonuose, loveliuose. Augalas pakankamai aukštas - apie pusę metro, tad jam reikalingas nemažas vazonas. Labai mėgstą saulėtą, šiltą vietą ir laidžią dirvą.

Paprastieji raudonėliai

Daugiamečiai kvapnūs prieskoniniai augalai, puikiai tinka ir arbatoms. Labai populiarus prieskonis italų ir graikų virtuvėje. Juos puikiai galima auginti ir vazonėlyje, neįstiklintame balkone, svarbu parinkti erdvesnį vazoną ir pasirūpinti derlinga žeme.

Sėjamoji pipirinė

Šis prieskonis gerai auga net žiemą, nes joms pakanka 8 val. šviesos per parą. Pipirinės sėklos beriamos tankiai. Kol sudygsta, jas reikia laikyti šiltai, uždengtas, kad sėklos nesudžiūtų. Žemė nuolat turi būti drėgna. Sėti galima bet kada, tačiau norint pipirinės turėti nuolat, tai reikia kartoti kas 1- 2 savaites.