Apsilankymo pas kirpėją strategija

Ne veltui kartais juokaujama, kad susirasti gerą kirpėją – tikrai ne lengviau, nei sėkmingai ištekėti. Mat geras kirpėjas turi būti ir menininkas, ant jūsų galvos sukuriantis tobulą šedevrą, ir gydytojas, besirūpinantis jūsų galvos odos ir plaukų sveikata, ir, žinoma, geras psichologas, įsiklausantis į jūsų vidinę būseną bei mintis.

Taigi kur tokį susirasti ir pagaliau nebebijoti, kad iš kirpyklos ir vėl išeisite ir be nuotaikos, ir be pinigų, arba kad atsikėlus kitą rytą jūsų naujoji tobula šukuosena bus virtusi tikru varnų lizdu?


1. Rekomendacijos. Nepraleiskite progos pasiklausti gražiai apkirptos kolegės, draugės, kaimynės, pas kokį kirpėją ji lankosi. Vienu šūviu nušausite du zuikius: ir komplimentą moteriai pasakysite, ir sužinosite gero meistro koordinates. Na, o kirpėjui pasigyrusi, kad atėjote pasiklausiusi bičiulės rekomendacijų, ir jį pamaloninsite, už ką bus atsidėkota išskirtiniu dėmesiu – juk kirpėjui rūpės pateisinti jūsų lūkesčius ir įrodyti, kad jis tikrai tų rekomendacijų vertas.

2. Pirmas įspūdis. Renkantis kirpėją svarbu ne tik tai, kaip jis dirba, bet ir koks žmogus yra pats, kokiame salone dirba. Be abejo, visa tai gali ir suklaidinti, tačiau jei salono stilius ir aplinka jums patiks – kirpėjo kėdėje labiau atsipalaiduosite, vizitas teiks malonumą, o savo mintis, kokios šukuosenos norėtumėte šį kartą, seksis reikšti sklandžiau. Be to, labai pageidautina, kad kirpėjas būtų "jūsų skonio" – taip lengviau surasite bendrą kalbą. Todėl nenuvertinkite šio pirmojo įspūdžio reikšmės: ar kirpėjo stilius ir apranga jums priimtini? Ar malonu su juo bendrauti? Ar manote, kad tikrai suprasite vienas kitą?

3. Parodykite, kas esate. Jūsų aprangos stilius gali būti labai informatyvus kirpėjui. Žinodamas, kaip rengiatės kasdien, jis daug sėkmingiau galės parinkti jums labiausiai tinkančią šukuoseną. Todėl jei nuo ryto iki vakaro vilkite tik dalykinį kostiumėlį, nueiti pas kirpėją suplyšusiais džinsais ir bohemiška tunika būtų apmaudi klaida, nors jūsų vizitas ir buvo suplanuotas sekmadienį, vienintelę savaitės dieną, kai galite sau leisti atsipalaiduoti.

4. Turėkite idėją ir ruoškitės kompromisui. Puiku, jei pirmą kartą eidama pas kirpėją būsite pasiruošusi iš anksto keletą nuotraukų iš žurnalų – kokio tipo šukuosenos norėtumėte. Tačiau turėkite omeny: geras kirpėjas būtinai patars, kaip tam tikrą šukuoseną pritaikyti būtent jums, apsvarstys, ar jūsų plaukai išties gali kristi būtent taip, kaip matote nuotraukoje. Jums toks triukas su nuotrauka padės jau iš pokalbio atpažinti gerą specialistą, o jam – susivokti, kokio rezultato jūs tikitės ir trokštate.

5. Didžiosios permainos – vėliau. Jei ieškote naujo kirpėjo ir dar ne visai pasitikite jums rekomenduotu specialistu, verčiau neprašykite didelių permainų: nekeiskit šukuosenos ir plaukų spalvos kardinaliai. Mat galite tapti stiliaus loterijos auka. Daug patikimiau esminėms permainoms ryžtis atsidavus į jau pažįstamo ir jus bent šiek tiek pažįstančio bei perpratusio specialisto rankas.

Na, o pabaigai – keletas požymių, pagal kuriuos galėsite atpažinti gerą kirpėją.

Jūs patekote į tikro profesionalo rankas, jei:

• Prieš jums užsirašant plaukų kirpimui ir dažymui jis sutiks tiesiog pakonsultuoti ir aptarti, kokios šukuosenos norite.

• Prieš pradėdamas jums plauti galvą dar kartą pasikalbės su jumis apie tai, kokia šukuosena bus formuojama.

• Prieš šukuodamas paprašys jūsų atsistoti, kad įvertintų figūros tipą ir ūgį. Abu šie parametrai labai svarbūs norint atrasti tinkamiausią proporciją tarp galvos ir kūno.

• Pasiteiraus jūsų, kaip dažnai plaunate plaukus ir kiek laiko kas rytą esate nusiteikusi skirti šukuosenos tvarkymui.

• Papasakos, kaip naująją šukuoseną prižiūrėti kasdien, kokius preparatus geriausia naudoti jūsų plaukams.