Apyakių odos priežiūra

Oda apie akis yra tris kartus plonesnė už veido odą. Ji turi mažiau kraujagyslių, dėl plonesnio riebalinio sluoksnio būtent akių srityje atsiranda pirmosios raukšlelės. Net mažiausia mūsų emocijų išraiška - pyktis, džiaugsmas, juokas - priverčia intensyviai judėti plonyčius apyakių raumenis.

Specialistai pataria jau nuo 25-erių metų naudoti specialią priemonę apyakių odai. Visi preparatai, skirti šiai veido sričiai, veikia panašiai kaip kremai nuo raukšlių.

Juose yra medžiagų, šiek tiek įtempiančių odos paviršių, gerinančių kraujo apytaką plonytėse kraujagyslėse ir padedančių išvengti pabrinkimo. Kai kuriuose jų yra šviesą atspindinčių dalelių, regimai užmaskuojančių raukšleles.

Geri patarimai:

apyakių kremą arba želė tepkite ryte ir vakare, prieš tai nuvaliusios akių makiažą tam skirtu valikliu,
užpilkite jo ant vatos tamponėlio, šiek tiek palaikykite ant užmerktos akies ir tik tada švelniais judesiais nuvalykite dažus,
jokiu būdu netampykite odos - taip ilgainiui “pridėsite” dar keletą papildomų raukšlelių,
po valymo truputį apyakių kremo sušildykite tarp pirštų ir lengvais tapšnojamaisiais judesiais įmasažuokite į odą - pradėkite nuo vidinių antakių kampučių ir masažuokite ratu iki vidinių akių kampučių.

Po bemiegės nakties ar audringo vakarėlio rytą dažniausiai sutinkame patamsėjusiais paakiais. Pagrindinė priežastis - deguonies trūkumas kraujyje. Dėl alkoholio vartojimo sumažėjus drėgmės kiekiui audiniuose, paakiai dažniausiai įdumba. Šiuo atveju efektyviausia priemonė - atkurti skysčių balansą ir gerai išsimiegoti. Padeda ir arbatos ar vaistažolių arbatų kompresai, kuriuos reikėtų palaikyti ant akių keliolika minučių.