Ar darželinukui reikia mokytis anglų kalbos?

Ar darželinuką verta mokyti užsienio kalbos? Jei taip, kada pradėti jos mokyti ir kaip?

Konsultuoja docentė dr. Aldona Mazolevskienė, Vilniaus pedagoginio universiteto Vaikystės studijų katedra

Vieni tėvai, nuvedę vaikutį į darželį, tikisi, kad jis bus saugus, pamaitintas, prižiūrėtas. Kitų norai didesni – jie siekia, kad atžala pradėtų mokytis užsienio kalbos, skaityti, rašyti. Kad ankstyvajame amžiuje vaikai itin imlūs naujovėms, kalboms, yra tiesos. Tačiau nepamirškite, kad iki trejų metų vaikas mokosi gimtosios kalbos. Užsienio kalbos nereikėtų mokyti per prievartą: jei matote, kad vaikučiui nepatinka svetimos kalbos žodeliai, atidėkite šį mokslą vėlesniam metui. Jei šeimoje tėvai kalba dviem skirtingomis kalbomis? Tokiu atveju abi kalbas namuose mažylis turi girdėti vienodai dažnai.

Darželio pedagogės moko vaikus rašyti ir skaityti. Norėdami, kad vaikas neužmirštų įgytų žinių, tėvai turėtų jį mokyti ir namuose.

Jei yra galimybė, vaikutį rekomenduojama leisti į mišraus amžiaus grupę, ypač jei darželį lanko brolis ar sesė. Dviese jiems bus ramiau, saugiau. Be to, jaunesni iš vyresniųjų gali daug ko išmokti, greičiau vystosi. Tiesa, jei jūsų vaikutis grupėje vyriausias ir bendraamžių nėra, su mažesniais vaikais palikti nepatariama, nes gali sulėtėti kalbos raida.