Ar įmanoma sutramdyti aterosklerozę?

Aterosklerozė – dažniausia širdies ir kraujagyslių ligų priežastis. Nuo jos komplikacijų – infarkto ir insulto – pasaulyje ir Lietuvoje miršta daugiausia žmonių. Lietuvoje dėl širdies ir kraujagyslių ligų ištinka net 54 % mirčių!

Aterosklerozė pažeidžia gyvybiškai svarbias kraujagysles – arterijas, kuriomis kraujas neša organizmo audiniams deguonį ir maisto medžiagas. Liga prasideda nepastebimai, o požymiai išryškėja vėliau, kai kraujagyslės jau būna stipriau užkalkėjusios.

Apie aterosklerozės gydymą ir profilaktiką pasakoja Vilniaus universitetinės greitosios pagalbos ligoninės vyresnysis neurologas Laimutis Pačkauskas.

Kas yra aterosklerozė ir kas šią ligą sukelia?
Aterosklerozė, dar vadinama kraujagyslių užkalkėjimu, – tai liguista būklė, trunkanti visą gyvenimą. Deja, ji tampa aiškiai pastebima tik tada, kai sutrinka kraujotaka kuriame nors itin svarbiame organe – smegenyse arba širdyje. Vienu atveju gresia insultas, kitu – miokardo infarktas.
Kai kurie aterosklerozę skatinantys veiksniai nuo mūsų nepriklauso (paveldimumas, amžius). Tačiau kitais, iš dalies nuo mūsų priklausančiais, turėtume pasirūpinti – imti laiku gydyti padidėjusį arterinį kraujospūdį, koreguoti cukraus kiekį kraujyje.
Be to, aterosklerozės vystymąsi labai veikia infekcijos (tai gali būti ir supūliavęs dantis, ir negydyta angina ar bronchitas).
Aterosklerozės rizika didesnė, jeigu žmogus:
• rūko,
• turi padidėjusį kraujospūdį,
• serga cukriniu diabetu,
• tyrimai rodo jo kraujyje esant per daug „blogojo“ ir per mažai „gerojo“ cholesterolio,
• turi antsvorio, mažai juda,
• išgyvena menopauzę,
• vartoja kontraceptikus,
• serga infekcinėmis ligomis.

Kaip aterosklerozės išvengti ar bent ją atitolinti?
Puikiai žinome, kad palaikyti gerai sveikatai svarbu aktyvus ir be žalingų įpročių gyvenimo būdas. Tačiau paprastų taisyklių kartais būna taip sunku laikytis...
Gerai, kad medicina čia gali mums pagelbėti. Vienas tinkamiausių preparatų aterosklerozės eigai kontroliuoti – augalinis vaistas Padma Circosan*.
Šis įdomus preparatas yra dar senovėje aprašytas kaip unikalus vaistas nuo uždegimo. Kartais pajuokauju, kad galbūt anuomet jį vartojo kaip kokį aspiriną...
Padma Circosan – daugiakomponentis vaistas, kurio daugiau nei 20 skirtingų sudedamųjų dalių veikia išvien ir stiprina viena kitos poveikį. Sakyčiau, čia suvienyta Rytų medicinos išmintis ir Šveicarijos farmacijos patikimumas. Padma Circosan puikiai slopina uždegimą kraujagyslių sienelėse ir taip sustabdo net keletą žalingų biocheminių procesų (vienas iš jų – „gerojo“ cholesterolio virtimas „bloguoju“).

Ar augaliniai vaistai gali varžytis su cheminiais preparatais, prilygti jiems veiksmingumu?
Jokiu būdu negalima jų supriešinti. Kiekvienoje situacijoje būna vis kitokios geriausios išeitys.
Padma Circosan – vienas pirmųjų augalinių preparatų, kuriam buvo pritaikyti įrodymais pagrįstos medicinos principai. Prieš pateikiant šį vaistą visuomenei, prieš rekomenduojant juo gydyti tam tikras pacientų grupes ar vartoti profilaktiškai, atlikta solidžių klinikinių tyrimų. Padma Circosan veiksmingumą mokslininkai prilygina to paties poveikio cheminių preparatų veiksmingumui, tuo tarpu nežymus šalutinis poveikis vartojant Padma Circosan pasireiškia itin retai.

Iš tyrimų matyti, kad vaistas Padma 28 efektyvus po miokardo infarkto, insulto, trumpalaikių kraujotakos sutrikimų. Tiriant kokio nors vaisto veikimą, būna svarbi ir gydytojų, ir pacientų nuomonė. Paaiškėjo, kad pagerėjimą pajuto net 81 proc. pacientų, per tyrimą gydytų Padma Circosan. Sakyčiau, kad tokio puikaus įvertinimo sulaukia retas vaistas.

Pats šiuo preparatu domiuosi gana seniai, tad iš savo patirties galiu pasakyti, jog tai puiki priemonė gydyti būklėms po insulto – mano pacientai Padma Circosan paprastai vartoja po 4 mėnesius per metus. Pagerėja dėmesio sutelkimas, orientacija, sumažėja skausmai, mažiau svaigsta galva.

Kraujagyslių chirurgai yra pastebėję, kad šis vaistas veiksmingas po miokardo infarkto. Protarpiniu šlubavimu besiskundžiantys pacientai, pasigydę Padma Circosan, gali be skausmo nueiti kur kas didesnį atstumą, nebelieka „skruzdžių bėgiojimo“ pojūčio.

Kam rekomenduotumėte vartoti Padma Circosan?
Padma Circosan rekomenduojama vartoti pacientams:
• sergantiems kojų arterijų skleroze,
• sergantiems cukriniu diabetu, angiopatijų profilaktikai,
• sergantiems išemine širdies liga, po miokardo infarkto,
• sergantiems išemine galvos smegenų liga bei persirgus insultu,
• dėl kraujotakos sutrikimo atsiradus trofinių opų,
• sergantiems Reino liga.

Dar siūlyčiau vartoti sveikiems, bet pirminių kraujotakos sutrikimo simptomų jaučiantiems žmonėms. Taip pat rekomenduoju šio vaisto kursą po persirgtos infekcinės ligos, nes apie 40 proc. insultų, o kai kurių autorių duomenimis ir infarktų, kyla būtent tada.
Taip pat Padma Circosan rekomenduoju, jei yra papildomų rizikos veiksnių, kaip antai cukrinis diabetas ar aukštas arterinis kraujo spaudimas.
Kaip ir kitus augalinius vaistus, Padma Circosan rekomenduojama vartoti ilgesnį laiką – 3–4 mėnesius per metus.

* Receptūra, pagal kurią gaminamas vaistas PADMA 28, buvo užrašyta įžymaus Tibeto medicinos gydytojo V.Badmajevo, gyvenusio ir praktikavusio Tibeto mediciną tarpukario Europoje. Jo sąrašuose ši receptūra buvo pažymėta 28 numeriu.

Kadangi vaisto PADMA 28 sudėtyje yra 22 vaistiniai augalai ir mineralai, siekiant išvengti netikslaus skaitmenų interpretavimo, Lietuvoje patvirtintas gamintojo Šveicarijoje naudojamas pavadinimas PADMA CIRCOSAN.
Tibetiškai PADMA reiškia lotosą, o lotosas Tibeto medicinoje simbolizuoja žmogaus širdį. CIRCOSAN (lot. circulatio + sana) – sveika kraujotaka.


PADMA CIRCOSAN
Kraujotakos sutrikimams gydyti

Lengvina periferinių arterijų okliuzinės ligos simptomus:
• dilgčiojimui, skruzdžių bėgiojimo, tempimo jutimui rankose ir kojose,
• tirpstant rankoms ar kojoms,
• esant blauzdų mėšlungiui.

Sudėtis. Veikliosios medžiagos. Vienoje tabletėje yra 20 mg saldžiųjų belų vaisių, 25 mg kvapiųjų pimentų vaisių, 15 mg paprastųjų sinavadų žolės, 20 mg kalcio sulfato, 5 mg vaistinių medetkų žiedų, 4 mg D-kamparo, 30 mg tikrųjų kardamonų vaisių, 12 mg gvazdikmedžių žiedų, 40 mg daginių sosiūrijų šaknų, 10 mg varpotųjų imbierų šakniastiebių, 6 mg sėjamųjų salotų lapų, 40 mg islandinių kerpenų gniužulų, 15 mg saldymedžių šaknų, 35 mg kininių melijų vaisių, 30 mg mirobalanų vaisių, 15 mg siauralapių gysločių žolės, 15 mg rūgčių takažolių žolės, 15 mg auksinių sidabražolių žolės, 30 mg raudonųjų santalų medienos, 10 mg širdalapių sidų žolės, 1 mg mėlynųjų kurpelių gumbų, 10 mg vaistinių valerijonų šaknų.

Vartojimas. Po 1-2 tabletes 3 kartus per dieną užsigeriant skysčiu pusę valandos ar valandą prieš valgį.
Gamintojas. PADMA AG, Šveicarija.
PADMA CIRCOSAN 100 tab. kaina vaistinėje - apie 88 Lt.