Ar Lietuva – širdies ir kraujagyslių ligų kraštas?

Šiemet vienas labiausiai mokslinės auditorijos vertinamų žurnalų „Circulation“ nemažai vietos savo puslapiuose skiria Lietuvai. „Pasaulis atkreipė į mus dėmesį, nes Lietuvoje mirštamumas nuo insulto ir koronarinės širdies ligos yra pats didžiausias Europoje, – sako Lietuvos širdies asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Kardiologijos ir intensyvios terapijos skyrius vedėjas, gydytojas kardiologas Pranas Šerpytis. – Kasmet nustatome vidutiniškai po 16 000 insulto ir 7 000 miokardo infarkto atvejų. Šis skaičius nuolat didėja ir, spėju, dėl mūsų gyvenimo būdo dar didės.“

Širdies ligos ir cholesterolis
„Padidėjus kraujyje cholesterolio kiekiui, kad ir 1 proc., širdies infarkto rizika didėja, – sako doc. P. Šerpytis, – todėl jo kiekį svarbu nuolat sekti, ypač vyresniems kaip 45 metų vyrams ir vyresnėms kaip 55 metų moterims.
Turbūt ne kartą teko girdėti apie „gerąjį“ ir „blogąjį“ cholesterolį. Mažo tankio cholesterolis – tai „blogasis“: jis įsiskverbia į kraujagyslių sieneles, ten oksiduojasi ir spartina aterosklerozę.
Didelio tankio cholesterolis – „gerasis“ – padeda organizmui mažinti „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje, pastarąjį suriša, nuneša į kepenis ir pašalina su tulžimi per žarnyną.
Cholesterolio kiekis kraujyje priklauso nuo daugelio priežasčių, tačiau dažniausiai per daug jo yra riebų maistą valgančių, mažai judančių, nutukusių žmonių kraujyje. 2007 metais KMUK Kardiologijos skyriaus atlikto tyrimo metu nustatyta, kad 8 iš 10 suaugusių žmonių Lietuvoje cholesterolio kiekis yra padidėjęs.

Omega 3, 6 ir 9 rūgščių nauda organizmui
„Labai svarbu, ką mes valgome, – sako kardiologas P. Šerpytis, – organizmui būtinų „gerųjų“ riebalų suvalgome dvidešimt kartų mažiau nei mūsų seneliai. Tačiau žalingų riebalų su maistu suvartojame nuo 20 iki 100 kartų daugiau nei suvartodavo jie.
Sveikatai naudingi polinesotieji riebalai (omega 3, 6 ir 9 rūgštys) yra puiki profilaktinė priemonė – ankstyvoje stadijoje stabdo aterosklerozinės plokštelės formavimąsi, todėl gali apsaugoti nuo aterosklerozės, o kartu ir nuo koronarinės širdies ligos. Omega 3, 6 ir 9 riebalų rūgštys mažina cholesterolio kiekį, kraujo spaudimą ir krešėjimą, palaiko arterijų sienelių elastingumą ir reguliuoja širdies ritmą.“

Cardiosterol – subalansuotas Omega 3, 6 ir 9 rūgščių santykis
• Omega 3, 6 ir 9 rūgštys saugo nuo kraujagyslių ir širdies ligų, palaiko audinių ir kapiliarų elastingumą.
• Tyrimais nustatyta, kad maisto papilde Cardiosterol esančios Omega 3, 6 ir 9 rūgštys sumažina cholesterolio kiekį kraujyje iki 27 proc.
• Cardiosterol veikia ir kaip antioksidantas, lėtina organizmo senėjimo procesus.
• Kapsules saugu vartoti ir su kitais preparatais.

Cardiosterol
Kraujotakai gerinti

Maisto papildas
Sudėtis. Vienoje kapsulėje yra 50 mg Omega 3, 50 mg Omega 6, 50 mg Omega 9, 10 mg vitamino E, 10 mg Co-Q10.
Vartojimas. Po 1-2 kapsules per dieną.
Gamintojas. Alta Care Laboratoires, Prancūzija.
Cardiosterol 30 kaps. kaina vaistinėje apie 30 Lt.