Ar pakanka sportui skirti 10 minučių?

2-3 kilogramai viršsvorio per žiemą - ne tragedija, o duoklė šaltam klimatui" - tvirtina dietologai. Kūnas priimdamas šaltį skuba "prisidengti" riebalų sluoksniu. ir, beveik, nepriklausomai nuo maisto raciono, daugelis žmonių per žiemą priauga 2 - 3 kilogramus.

Pavasarėjant, įvyksta atvirkštinis procesas: kūnas stengiasi atsikratyti nereikalingų kilogramų ir gegužės pabaigoje bei birželio pradžioje, daugelis merginų su pasitenkinimu praneša: "Sulieknėjau!" Taip, tačiau mini sijonėlių sezonas prasideda balandžio pabaigoje. Vadinasi, natūralų lieknėjimo procesą reikia pagreitinti. Kaip? Ar tai pavyks padaryti ilgalaikėmis treniruotėmis? O iš kur gauti laiko? Juk nuo darbų nepasitrauksi, o nuo šeimos - taip pat. Nejaugi teks visą mėnesį žiūrėti į veidrodį su siaubu akyse?

Mokslininkų eksperimentas

"Viskas ne taip jau blogai!" - į pagalbą ateina Kanados mokslininkai. Jie atliko tokį eksperimentą: savanorių grupės buvo paprašyta minti dviračio treniruoklio pedalus vieną minutę, bet taip intensyviai, jog širdies plakimo dažnis artėtų prie maksimumo. Po nedidelės pertraukos - vėl vienos minutės intensyvas ir taip - dešimt kartų.
Kita bandomoji grupė dirbo tradiciniu režimu: kasdieninės treniruotės po 2 - 3 valandas.
Rezultatas: pasibaigus nustatytam laikui, raumenys tų, kurie treniravosi po 10 minučių per dieną, bet intensyviu režimu, buvo ne silpnesni nei tų, kurie mankštinosi po kelias valandas.
Išvada: trumpalaikės, tačiau ypač intensyvios treniruotės efektyvumu nė kiek nenusileido ilgalaikėms.
Kodėl? Mokslininkai pateikia prielaidą, jog trumpalaikės treniruotės pajėgios leisti metabolizmo procesus ląstelėse ne mažiau intensyviai nei ilgalaikės.
Taigi, galima skirti sau po dešimt minučių per dieną ir "būti formoje"? Taip teigia mokslininkai tačiau... ĮSIDĖMĖK: įvairaus intensyvumo treniruotės neleistinos neapšilus. Tarkim, jei planuoji padirbėti treniruokliu dešimt minučių, tuomet skirk penkias minutes apšilimui. Jis gali būti pats įvairiausias: tempimo pratimai, energingi mostai rankomis bei kojomis, keli pritūpimai ir t.t. Turas "nuo sofos ant treniruoklio" gresia raumenų mikrotraumomis bei problemomis su stuburu.
Netgi trumpalaikės treniruotės neleistinos esant silpnam skrandžiui! Pernelyg stiprus ir staigus širdies apkrovimas gali sukelti įvairias ligas bei padaryti tokią žalą, jog daugiau nebesinorės nė galvoti apie sportą.

Rūpinkitės savimi, gražinkite savo figūrą, tačiau nepersistenkite ir prisiminkite, jog turėti idealią figūrą - tai ne vienos dienos darbas, o kruopštus kiekvienos dienos darbas, įskaitant sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą, bei, žinoma, sportą.