Ar viską žinome apie akinius

Bene geriausia apsauga nuo saulės akims yra akiniai, kuriuos galima pasirinkti atsižvelgiant į šiuos kriterijus - kokia apsauga nuo UV spindulių (turi būti nurodyta, iki kokio bangos ilgio ir kokią dalį tų spindulių lęšis sulaiko) ir koks laidumas saulės spinduliams (pagal tai jie skirstomi į penkias klases).

Nulinės klasės akiniai su skaidriais ar įvairiaspalviais akinių lęšiais, labiau tinka ne akių apsaugai, o dėvėti kaip aksesuaras.

Pirmos apsaugos klasės akiniai (tonuoti iki 20-30 procentų) beveik skaidrūs arba lengvai spalvotu stiklu, "veidrodiniai", padengti tik antirefleksine danga, kuri nepakankamai apsaugo akis. Ant tokių akinių dažniausiai nupieštas debesėlis ir saulutė.

Antrai apsaugos klasei priskiriami akiniai, praleidžiantys tik apie 40-50 procentų saulės spindulių, paprastai be patamsinimo, turi papildomas dangas ir pažymėti saulute.

Trečios apsaugos klasės akiniai turi filtrus ir tinka nešioti tiems, kurių akys ypač jautrios saulės šviesai. Šie akiniai apsaugo nuo didesnio saulės intensyvumo, atspindinčio nuo vandens ar sniego. Akiniai pažymėti saulute ir kalnais.

Ketvirtos apsaugos klasės akinių lęšiai tamsinti iki 90 procentų, turi labai tamsų, iškreipiantį natūralias spalvas filtrą ir todėl netinkami vairuojant. Tokie akiniai naudojami specialiems poreikiams ir žymimi saulute, kalnais ir perbrauktu automobiliu.