Atostogų makiažas

Atostogaujant šiltuose kraštuose geriau visai nesidažyti: tu atvažiavai pailsėti, tegu atsipalaiduoja ir tavo oda. Bet jei be makiažo jautiesi tarsi be drabužių, pasistenk veidą grimuoti pagal taisykles: kuo natūralesnis veidas ir ryškios akys.

Lengvas tonas
Ruošdamasi prie jūros, iškrauk iš savo kosmetinės tirštą toninį kremą, kuri esi pratusi naudoti kasdieniniame gyvenime. Jei surizikuosi ir pasitepsi juo veidą, po ryškiais pietų saulės spinduliais tapsi panaši į vaškinę figūrą iš Madam Tiuso muziejaus. Toninio kremo, skirto atostogoms, tekstūra turi būti lengva. Geriausiai su užduotimi – paslėpti raukšleles ir ratilus po akimis, išlyginti odą, tuo metu jos nenudažant – susitvarkys bazė (makiažo pagrindas). Jei namuose tu jį tepi po grimu, tai šiuo atveju permatomas preparatas tūbelėje įvykdys savarankišką uždavinį ir pilnai pakeis toninį kremą.

Biri pudra
Mėgstančioms pudrą per atostogas reiktų teikti pirmenybę ne kompaktinei, o biriai priemonei. Ji puikiai sugeria drėgmę, vadinasi, ir neleis makiažui „išplaukti“. Įdegusioms poilsiautojoms verta atkreipti dėmesį į perlamutrinę pudrą, kuri šokoladinei odai suteiks nuostabų spindesį.

Ryškūs šešėliai
Naujausios visažo tendencijos ragina moteris būti drąsesnėmis: atostogautojų akys turi pavirsti ryškiomis, sodrios spalvos gėlėmis. Pamiršk tamsius arba blyškius šešėlius, pačios populiariausios šios vasaros spalvos spindi drąsia mėlynai – žydra gama. Todėl prieš atostogas pravers užbėgti į parduotuvę ir nusipirkti ką nors turkio ar ultramarino spalvų. Jei nori, kad tavo akys iš tiesų suspindėtų, įsigyk perlamutrinius šešėlius. Jei tokiais namuose sau leidai teptis tik vakare, tai per atostogas – tai tikrai tinkamas dieninis variantas.

Spalvotas tušas

Įprastas tušas nesugebės atsilaikyti po saulės spindulių ataka ir jau po kelių intensyvaus deginimosi valandų tavo blakstienos sulips ir vaizdelis bus ne koks. Žinoma, galima pasidažyti vandeniui atsparia kosmetika, bet bus sunku valytis makiažą. Todėl ilgų ekskursijų metu geriau naudok drėgmei atsparų tušą: toks laikysis žymiai ilgiau nei įprastas ir nesuteiks tau jokių rūpesčių. Kalbant apie spalvą, tai žinok, kad tamsiai juoda pietuose nesižiūri. Tavo akys įrėmintos rudomis arba spalvotomis blakstienomis atrodys daug gražesnės ir patrauklesnės. Jei rinksiesi spalvotą tušą, tegu jo tonai būna ryškūs ir sodrūs – mėlyni, žali, violetiniai. Blyškūs tonai (žydras, alyvinis) vizualiai sumažins tavo akis.

Rudas pieštukas
Būdama pietuose nepiešk sau ryškių juodų antakių, net jei nuosavi ir nepasižymi idealia forma ir spalva. Naudok rudą antakių pieštuką. Tik piešk ne lygią liniją, o antakį štrichuok – tada jis atrodys žymiai natūraliau. Užtvirtink rezultatą, patepdama antakius specialiu permatomu geliu, jis neleis dažams „išplaukti“.

Permatomi lūpų dažai

Pagrindinė makiažo, atostogaujant pietuose, taisyklė – natūralumas, vadinasi, lūpos neturi būti ryškiai apibrėžtos. Neimk kontūrinio pieštuko, o įsigyk parmatomą lūpų blizgį arba dažus. Spalvą gali rinktis kokią tik nori, svarbiausia, kad per ją persišviestų natūralus tavo lūpų atspalvis.

Specialisto nuomonė

Visažistė Rima Čepienė:
Vasarą ir dieną galima naudoti perlamutrinius dažus. Bet atminkite, kad jie tinka tik toms moterims, kurių odos būklė nepriekaištinga. Likusioms blizgią pudrą ir šešėlius geriau palikti vakarui, kitaip rizikuojate visiems parodyti savo raukšleles. Na, o kai saulė nusileis, nebijokite eksperimentuoti. Šią vasarą akys turi spindėti: iš pradžių voką patepkite tamsesniais šešėliais, o ant viršaus padenkite ryškia spalva – mėlyna, žalia ir t.t.