Celiulitas: tempimo pratimai

Celiulitas – taip pat riebalinis sluoksnis. Tačiau nuo kitų riebalų jis skiriasi savo forma. Odos sluoksnių jungiamajame audinyje susiformuoja ertmės, kuriose kaupiami riebalai. Kai šios ertmės persipildo, jos įgauna nelygų paviršių. Susidaro įvairūs iškilimai ir įdubimai, matomi per odos sluoksnį. Tai ir vadinama celiulitu.

Celiulito atsikratyti jums padės specialūs tempimo pratimai. Giluminių sluoksnių tempimas prasideda tik po 30 sekundžių įprastinio raumenų tempimo. Tad tempimą turite atlikti ne mažiau kaip 2-3 minutes. Be to, svarbus dėmesio sukoncentravimas į kvėpavimą. Tačiau nepersistenkite. Jei pajusite skausmą, sustokite. Rezultatas – lankstesnis kūnas ir lygesnė oda.


Pakinklinės sausgyslės tempimas

Atsisėskite ant žemės. Vieną koją ištieskite į šalį, o kitą sulenkite, kad pėda būtų atremta į ištiestos kojos vidinę šlaunies dalį. Lenkdamiesi per liemenį rankomis siekite ištiestos kojos pirštų, o pilvą ir krūtine prispauskite prie kojos. Turėtumėte justi ištiestos kojos tempimą. Suimkite sau už šlaunies ar pėdos (priklausomai kiek toli pasiekiate) ir lenkitės, kol pajusite raumenų pasipriešinimą. Tada užfiksuokite tą būseną kelioms minutėms. Tą patį pakartokite su kita koja.


Sėdmenų tempimas

Atsigulkite, sulenkite kojas per kelius ir pastatykite ant žemės. Sukryžiuokite dešinę koją per kairįjį kelią taip, kad dešinioji kulkšnis gulėtų ant kairiojo kelio 90 laipsnių kampu. Palinkite į priekį ir rankomis apkabinkite kairę šlaunį taip, kad jūsų rankos būtų sunertos tuoj po keliu. Pakelkite kairę koją, kad pėda pasikeltų nuo žemės ir traukite ją į save. Turėtumėte justi dešinio sėdmens tempimą. Tempkite, kol pajusite raumenų pasipriešinimą, tada užfiksuokite tą būseną kelioms minutėms. Atlikite tą patį su kita koja.


Vidinių šlaunies raumenų tempimas

Atsisėskite ant žemės, suglauskite pėdas taip, kad keliai susilenktų ir žiūrėtų į priešingas puses. Sėdėkite tiesiai. Padėkite alkūnes ant vidinių šlaunų ir švelniai bandykite spausti kelius prie grindų. Pajusite tempimą vidinėse šlaunyse. Spauskite, kol pajusite raumenų pasipriešinimą, tada užfiksuokite būseną kelioms minutėms.


Autorius: Jurgita Drevinskaitė