Celiulito gydymo metodai

Endermologija
Daugelis masažo būdų gerinančių skysčių nutekėjimą naudojami celiulito gydymui remiantis idėja, kad celiulitą sukelia sutrikusi mikrocirkuliacija. Endermologija (LPG Systems) arba masažas maigymu buvo pradėtas naudoti Prancūzijoje apie 1970 metus, jo esmė – poodinio riebalinio audinio mobilizavimas celiulito pažeistose vietose. Naudojamas patentuotas aparatas. Prietaisas juda ant celiulito pažeistų vietų, oda apsaugoma nailonine kojine. Audiniai, neigiamo slėgio pagalba, įtraukiami į aparatą ir du besisukantys voleliai maigo audinius. Poveikis nukreiptas į jungiamojo audinio struktūros stiprinimą ir limfos drenažo gerinimą. Procedūrą galima atlikti du kartus per savaitę, ji trunka 10-45 minutes.

Mezoterapija
Mezoterapija – tai medicininė invazinė gydymo technika, kurios metu į probleminės kūno zonos odą mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai. Mezoterapijos pradininkas buvo prancūzas daktaras Michel Pistor 1952-ais metais.
Mezoterapija veikia visus specifinius celiulito formavimosi procesus. Prieš pradedant taikyti mezoterapijos procedūras reikia išsiaiškinti, kada išryškėjo celiulitas, koks jo tipas – mazginis, fibrosklerotinis ar kt. Kiekvienai pacientei parenkamas individualus medikamentų kokteilis. Taikant mezoterapijos procedūras galima efektyviai paveikti didelius kūno plotus, visiškai nesukeliant skausmo ir nepaliekant matomų pėdsakų.

Liposakcija (riebalų nusiurbimas)
Liposakcija - tai procedūra, kurios metu pašalinamos riebalų sankaupos. Procedūros metu po kompaktiniu sluoksniu esantį purųjį riebalų sluoksnį chirurgas pirmiausia suskystina įleisdamas tam tikrų medžiagų arba naudodamas ultragarsinį riebalų skaidymo aparatą. Tuomet suskystėjusius riebalus nusiurbia. Riebalų išsiurbimui naudojami įvairių formų ir dydžių tuščiaviduriai vamzdeliai su viena ar keliomis siurbimo angomis. Jos sujungiamos su specialiu siurbliu, kuris sukuria nuo 0,6 iki 1,0 atmosferos neigiamą slėgį. Riebalai išsiurbiami atlikus mažus, apie 1 cm dydžio pjūvius. Jie atliekami mažai pastebimose kūno vietose - pvz. odos raukšlėse arba apatinių drabužių dengiamose kūno vietose. Vėliau pjūvių siūlės pabąla ir tampa beveik nepastebimos. Riebalų nusiurbimas atliekamas naudojant vietinę (epidurinę), kartais bendrą nejautrą. Po operacijos 1-2 paras pacientas turi būti prižiūrimas gydytojų. Ant nusiurbtų kūno vietų dedami įvairūs spaudžiamieji tvarsčiai, ar taikomos specialios spaudžiamosios kelnės, korsetai. Nusiurbtose kūno vietose galimos mėlynės ar odos jautrumo sumažėjimas. Paprastai viskas atsistato po 2-4 mėnesių.

VelaSmooth™
“VelaSmooth” prietaiso veikimas. Infraraudonųjų spindulių šviesa su ir radiodažnių energija yra derinama su vakuuminiu siurbimu ir mechaniniu volelių masažu. Kombinuota šilumos energija prasiskverbia giliau į odą, todėl riebalinės ląstelės mobilizuojamos, o taip pat pagerėja kolageno gamyba. Dėl to odos paviršius tampa lygesnis. Šilumos poveikis pagerina riebalų ląstelėse sukauptos energijos metabolizmą (riebalų skaidymą) ir sumažina riebalinės kameros dydį. Mechaniniai voleliai švelniai masažuoja odą, taip šiluma giliau įsiskverbia į poodinį sluoksnį, taip pat pagerėja limfos nutekėjimas. Neigiamas slėgis ir vakuuminis siurbimas išplečia kraujagysles ir pagerina odos kraujotaką. Po procedūros oda parausta, keletą valandų gali būti jaučiama šiluma.
Rezultatai pradeda ryškėti jau po 4 – 6 gydomųjų procedūrų. Celiulitas mažėja, o oda darosi lygesnė ir stangresnė.
Pradinį gydymo kursą sudaro 10-16 procedūrų, atliekamų 2 kartus per savaitę, 5-8 savaites iš eilės. Vėliau siekiant išlaikyti gydymo rezultatus, 1 kartą per mėnesį rekomenduojama atlikti palaikomąją procedūrą. Kiekvienos procedūros trukmė - nuo 30 iki 60 minučių.
Gydymo kursą sudaro 10-16 procedūrų, atliekamų 2 kartus per savaitę. Vėliau rekomenduojama profilaktiškai atlikti 1 procedūrą per mėnesį, kad vėl neatsirastų celiulitas.

Alice Major
Alice Major - tai riebalus deginantis aparatas
Procedūros metu infraraudonųjų spindulių dėka deginami riebalai. Priklijuojamų elektrodų pagalba stimuliuojami raumenys. Šilumos dėka išvengiama poprocedūrinio raumenų skausmo. Riebalai pamažu tirpsta, celiulitas nyksta, o kūno formos stangrėja. Jau po kelių procedūrų pastebimi pokyčiai.

Vakuuminis masažas su "Starvac SP2" aparatu
Tai puikus būdas gydyti celiulitui. Vakuuminis masažas šiuo aparatu skatina kraujo priplūdimą į audinius ir taip gerina medžiagų apykaitą, skatina intensyviau tekėti limfą, stimuliuoja celiulito pažeisto riebalinio audinio mikrocirkuliaciją bei spartina riebalų deginimo procesą. Taip pat lėtėja odos senėjimo procesas.

Celiulito gydymas guminėmis taurelėmis
Dauguma masažuotojų pripažįsta, jog gydymas guminėmis taurelėmis yra pats efektyviausias ir tikriausiai pigiausias būdas gydyti celiulitą. Deja taurelių gydymas yra skausmingas, dėl to dauguma moterų ieško švelnesnių būdų. Darant masažą gumine taurele suaktyvėja periferinė kraujo apytaka, o limfos ir skysčių pratekamumas tarp audinių gerokai padidėja. Taip sujudinamas riebalinių ląstelių sąstingis. Išmasažuotose vietose gerokai suaktyvėja medžiagų apykaita ir odos kvėpavimas. Oda tampa žymiai elastingesnė, padidėja jos atsparumas temperatūrai ir mechaniniam poveikiui, pagerėja raumenų veikla, jų tonusas ir elastingumas.