Daili nosis

Veidas yra žmogaus "vizitinė kortelė", kurią kiekvienas mūsų nuolatos rodo vieni kitiems. Todėl yra natūralus ir visiškai suprantamas noras kiekvienam iš mūsų atrodyti gražiau ir patraukliau. Nosis savo ruožtu yra centrinė veido dalis ir, norint atrodyti gražiau bei patraukliau, siekiama nosį padaryti taip pat gražesnę.

Nosies plastinės chirurgijos galimybės yra gana didelės. Chirurgas gali sumažinti visą nosį, sumažinti ar panaikinti nosies kuprelę, pakeisti (suploninti, sumažinti, pakelti ir t. t.) nosies galiuką, pakeisti šnervių formą, pakeisti kampą tarp nosies ir viršutinės lūpos ir kt. Tačiau labai svarbu yra pažymėti tai, kad plastikos chirurgas gali pakeisti paciento išvaizdą, bet negali pakeisti jūsų gyvenimo. Su nauja išvaizda visa kita gyvenime pacientas turės pasiekti pats.

Operacija paprastai atliekama naudojant bendrąją nejautrą (narkozę). Pjūviai yra daromi šnervių vidinėje pusėje ir, jei prireikia, "W" formos pjūvelis - pertvaroje tarp šnervių. Tokiu būdu pooperaciniai randai lieka praktiškai nematomi. Pro pjūvius plastikos chirurgas pašalina nereikalingą kaulo ir kremzlių perteklių (pvz., kuprelę) ir modifikuoja esamas struktūras tam, kad pasiektų paciento norimą rezultatą. Tai, kas daroma operacijos metu, priklauso nuo buvusios nosies deformacijos bei paciento norų. Baigus operaciją ant nosies uždedamas gipsinis tvarstis.

Kelias dienas po operacijos veide apie akis gali būti matomos mėlynės, kurios vėliau išnyksta. Gijimo metu kelias dienas iki 37,5? C gali pakilti ištirpsta patys. Gipsinis tvarstis nuimamas po 5 – 7 dienų ir pirmą kartą pacientas pamato operacijos rezultatus. Svarbu pažymėti, jog tai nėra galutiniai rezultatai. Nosies išvaizda dar (šiek tiek) keičiasi apie 3-6 mėnesius (pvz., nosies galiukas šiek tiek mažėja, smailėja ir t. t.). Po to gipsinis tvarstis uždedamas ant nosies ir laikomas apie savaitę tam, kad netyčia nebūtų sužalota dar visiškai nesugijusi nosis. Kelias savaites gali būti sutrikusi uoslė.