Darbeliai Velykoms

Metas puošti namus Velykoms! Pasinaudokite šiomis puikiomis dekoracijų ir velykinių dovanų idėjomis. Pasigaminti – visai paprasta, o atrodo neįtikėtinai dailiai!

Pražydusi šaka

Iškyla į parką bus smagesnė jei turėsite kūrybingą tikslą: rasti dailią sausą šakelę. O kad ji išsiskleistų nuostabiausiais žiedais, jums tereikės popieriaus, žirklių ir klijų. Iškarpykite po 2 vienetus įvairiausių žiedų, lapelių ir suklijuokite abi puseles apgaubiant šaką. Kokius žiedus rinktis, baltus ar spalvotus? Derinkite prie namų interjero ir pasikliaukite savo bei mažojo dekoratoriaus menine nuojauta!

Velykinė kiaušinių girlianda

Kiaušiniuose pradurkite skylutę, išleiskite į dubenėlį jo turinį, o lukštus nudažykite įmantriausiomis spalvomis. Suverkite kiaušinius ant valo, pritvirtinkite girliandą prie laiptų turėklų, židinio atbrailos ar veidrodžio, papuoškite kaspinais.

Kaip lengviausiai išleisti iš lukšto kiaušinį? Adatėle pradurkite skylutes abiejuose kiaušinio galuose. Tada vieną skylutę atsargiai padidinkite lukštą prakrapštydama mediniu dantų krapštuku. Kyštelėkite krapštuką giliau, kad pradurtumėte kiaušinio trynį. Dabar, laikydama kiaušinį virš dubenėlio, didesniąja skylute į apačią, papūskite į mažesniąją skylutę. Kiaušinio vidus iškris į dubenėlį – galėsite jį sunaudoti blynams, pyragams ar kiaušinienei.

Kiaušinių gėlės

Trapūs kiaušinių lukštai – puikus „vazonėlis“ mažučiams augalams, pradžiuginsiantiems namiškius Velykų rytą.

1.

Truputį įpjaukite kiaušinio lukštą aštriu virtuviniu peiliu arčiau smailiojo galo keliose vietose, tada atsargiai stuktelėjusi nuimkite „kepurėlę“. Išleiskite kiaušinio vidų į dubenėlį. Kitame kiaušinio gale adatėle pradurkite skylutę ir ją padidinkite peilio smaigaliu – tai bus skylutė drėgmės pertekliui nubėgti iš šio kiaušininio „vazonėlio“.

2.

Nedidelį augaliuką su šaknimis, įdėkite į lukštą, įberkite truputėlį žemių, kad uždengtų šaknis.

3.


Galite taip įsodinti įvairių augalų, drąsiai eksperimentuokite su kiaušinio lukšto vazonėlių kompozicija: statykite jį į kiaušiniams valgyti skirtas taureles, „tupdykite“ į samanų ar popierinių juostelių patalus, kurkite kitokias Velykų dekoracijas.

Velykų SPA

Norite ką nors pradžiuginti velykine dovana? Į blizgantį popierių įvyniokite vonios druskos burbulų (jei reikia – sutvirtinkite guma), sudėlite juos į kiaušinių dėžutę ir perriškite dailiu kaspinėliu.

Velykų medelis

Geriausias stovas šiam medeliui – kibirėlis su švariu smėliuku (galite įsigyti gyvūnų prekių parduotuvėse).

1.

Kad galėtumėte pakabinti nudažytą tuščiavidurį kiaušinio lukštą, priklijuokite juostelės kraštus skylutės viduje, o pačią skylutę paslėpkite ant viršaus klijuojamu popierinės gėlės žiedeliu ar kaspinėliu.

2.

Paukščiukai iškerpami iš storesnio margo popieriaus, atskirai kūnas, atskirai sparnai, visos detalės suklijuojamos, iš blizgių žvynelių ar karoliukų padaromos akys.

Nebrangi prabanga

Šiuos žavius viščiukus visai nesunku pasiūti iš gelsvo frotinio rankšluosčio: iškirpikte formą, susiūkite, apatinę dalį palikite neužsiūtą. Siuvinys išverčiamas, prisiuvamos karoliukų akelės ir juodos vilnos snapelis.