Didžiojoje Britanijoje pradėta prekyba DNR testais, kurie suteikia galimybę namų sąlygomis nustatyti tėvystę. Rinkinys vadinamas „Assuredna“ ir kainuoja 29,99 svaro sterlingų, rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“.

Tėvystė panaudojant šį testą nustatomą gana paprastai: specialiais pagaliukais su vata paimami motinos, vaiko ir numanomo tėvo seilių mėginiai. Vėliau mėginiai sudedami į spalvotus vokus ir siunčiami į laboratoriją tirti. Rezultatai gaunami per penkias dienas. Gamintojai teigia, kad testo rezultatų tikslumas yra 99,99 proc. Pabrėžiama, jog šie testai yra labai patogūs dėl kompaktiškumo ir greito rezultato. Jų gamintojai teigia, kad juos galima naudoti net ir teisminių ginčų metų. Tiesa, galioja apribojimas: jei vaikui nėra 16 metų, motina turi duoti sutikimą atlikti testą.

Specialistų teigimu, testo esmė yra suteikti dvasinę ramybę šeimoms, kur esama abejonių dėl tėvystės. Gamintojai mano, kad tokio testo paklausa bus didelė, juk, remiantis statistika, kas 25-tas vyras Jungtinėje Karalystėje augina ne savo biologinį vaiką.

Medik

Testas - ką žinote apie vaisingumą?

Testas - nėštumo ypatumai

Vaikų ligos