Atlikimo procedūra:

Depiliacinis kremas yra tolygiai paskirstomas ant odos, paliekamas tokį laiką, koks nurodytas instrukcijoje ir vėliau mentele ar kempinėle plaukai švelniai pašalinami.

Depiliacinis kremas pakeičia plauko struktūrą taip, kad plaukai yra lengvai pašalinami nuo kūno paviršiaus. Dažniausiai yra naudojama cheminė medžiaga kalcio tioglikatas, kuris suardo disulfidines keratino jungtis, tuomet plaukas pasidaro silpnas ir yra lengvai pašalinamas. Plauko šaknis lieka nepaliesta. Kadangi odoje taip pat yra keratino, depiliaciniai kremai gali labai sudirginti odą, ypač jei nesilaikoma instrukcijos ir kremas paliekamas per ilgai.

Privalumai:

Šis metodas yra greitas, patogus, galima atlikti pačioms.

Šis metodas daugiausiai taikomas kojų ir rankų depiliacijai. Jeigu etiketėje nenurodyta kitaip, nereikėtų depiliacinio kremo naudoti veidui.

Trūkumai:

Plaukeliai greitai atauga, matosi jau po 2 – 5 dienų, be to, jei depiliavote tamsius plaukus, gali likti matomi tamsūs taškeliai plauko folikule. Kadangi kremai gali stiprias odos sudirginimo ir alergines reakcijas, prieš depiliaciją reikėtų pabandymui patepti nedidelį odos plotelį.
 

Autorė: Ieva Kleinauskienė