Dieną pradėkite su citrinų sultimis

Dieta, kurios pagrindas – citrinų sultys, išsikovoja vis tvirtesnes pozicijas. Jos advokatėmis jau tapo Penelopė Cruz, Charlize Theron ir pati Madonna, rašo žurnalas "Elle". Pagrindinis principas paprastas: kas rytą reikia išgerti kelias stiklines šilto vandens su citrinų sultimis.

Vienai stiklinei prireiks dviejų valgomųjų šaukštų sulčių. Ekspertai patvirtina šios priemonės efektyvumą. Paslaptis ta, kad mažas rūgštus vaisius teigiamai veikia virškinimo traktą. Citrinos rūgštis tampa geru virškinimo sistemos stimuliatoriumi visai dienai, o vanduo padeda pašalinti nereikalingas medžiagas iš organizmo.

Be to, citrinų sultys padidina skrandžio rūgštingumą ir tuo pačiu padeda pasisavinti kalcį, kuris pakeičia riebalus ląstelėse. Taip kartu su fiziniais pratimais ir sveika mityba citrinų sultys rytais padeda lengviau numesti nereikalingus kilogramus.

Beje, jei suvalgytume dar ir citrinos žievelę, galėtume keturioms valandoms prislopinti alkio jausmą. Juk pektino, kurio yra citrinų žievelėje, struktūra skaidulinė, ji skrandyje virsta geliu, apgaubiančiu žarnyno sieneles ir leidžiančiu šiek tiek apgauti organizmą. O svarbiausia – citrinoje neįtikėtinai daug vitamino C, todėl rudenį ir žiemą ji tiesiog būtina imunitetui stiprinti ir kovai su peršalimu.