Dieta gali pratęsti gyvenimą

Mokslininkai teigia, kad mažo kaloringumo dieta gali pakeisti net ir nenutukusių žmonių medžiagų apykaitą bei organizmo chemines reakcijas. Todėl pagerėja sveikata ir ilgėja gyvenimo trukmė.

Išvados patvirtina hipotezę, kad, sumažinus maisto kiekį, pailgėja žiurkių ir pelių gyvenimas. Žmonėms tai užkerta kelią vėžiui, diabetui, širdies ir kitoms ligoms, lėtina senėjimą.

Ir mokslininkus, ir paprastus žmones sužavėjo mintis, kad badas gali tapti jaunystės šaltiniu. Tyrimų tema – kalorijų apribojimas. Taip mokslininkai vadina racioną, kuriame gausu maistingųjų medžiagų, tačiau mažai kalorijų. Kai kas jau pradėjo eksperimentuoti su savimi. Buvo įkurta Kalorijų apribojimo draugija, kuriai priklauso žmonės iš įvairių pasaulio šalių. Jos prezidentas Brajanas Dileinis sakė, jog su savimi eksperimentuoja tūkstančiai šios teorijos pasekėjų.

Tačiau dar neįrodyta, jog maisto kaloringumo sumažinimas efektyvus ir žmogui, nes tai - daug darbo reikalaujantis ir brangus tyrimas. Reikia dešimtmečių, kad būtų galima įvertinti metodo įtaką gyvenimo trukmei.

Šaltinis | Dietinis gydymas bendrojoje praktikoje | Gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė