Dieta: pilna burna, bet valgyti prašo

Jei žmogus yra geros nuotaikos, jo apetitas ir miegas geras, o pats yra pavydėtinai aktyvus, tai už viską toks sveikuolis turi būti dėkingas savo seratonino sistemai, išskiriančiai ypatingą medžiagą – skausmo ir uždegimo hormoną seratoniną.

Seratonino lygis tiesiogiai priklauso nuo vartojamo maisto kokybės. Yra bendri faktoriai, kurie mažina seratonino lygį. Jiems priklauso rūkymas, alkoholio vartojimas, per didelio kiekio baltymų ir lengvai įsisavinamų angliavandenių vartojimas. Seratonino lygio normalizacija panaikina potraukį alkoholiui, nikotinui bei didžiulį apetitą.

Būtent seratoninas sąlygoja įgyto nutukimo (visų pirma taip vadinamo „viršutinio tipo“ nutukimo, kada riebalai lokalizuojasi pilvo ir liemens srityje („obuolio“ tipas) bei ant vidaus organų) atsiradimą. Šis nutukimas sunkiausiai koreguojamas ir dažnai yra susijęs su „metaboliniu sindromu“. Šis nutukimo tipas dažniausiai lygimas arterinio kraujo spaudimo padidėjimo, polinkio sirgti II tipo cukriniu diabetu, hipotireoze (skydliaukės funkcijos susilpnėjimas), cholecistitu ir t.t.

Tokiais atvejais rekomenduojama seratonininė dieta, tai yra dažnas valgymas mažais kiekiais, pakankamas žuvies ir jūros produktų (kalmarų, krevečių, krabų, dumblių), turinčių didelį kiekį polinesočiųjų riebiųjų rūgščių (Omega-3 ir Omega-6), vartojimas. Į mitybos racioną būtina įtraukti ląstelienos turinčius produktus: džiovintus abrikosus, šparagus, salierus, žaliąsias salotas, brokolius, avižinę košę, ananasus ir kita.

Papildomas vitaminų ir mikroelementų, tokių kaip magnis, chromas, vitamino E, vanadžio, biotino, L-lipoinės rūgšties, cinko ir seleno vartojimas padeda pagerinti nuotaiką, išlaikyti aukštą protinį ir fizinį darbingumą, pagerina lieknėjimo proceso efektyvumą. Iš fitopreparatų seratonino lygį padidina ginkmedis (Ginko biloba) ir jonažolė.

Šaltinis | Dietinis gydymas bendrojoje praktikoje | Gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė