+0
-1
-1
Dygsta dantys ?

Mažyliui dygsta dantys?

 

                   Jūsų vaikučio dantys pradeda formuotis maždaug per penktąją – šeštąją nėštumo savaitę. Dar iki pat gimimo jau būna susiformavę visi dantukai, kurie maždaug  iki 2,5 metukų jau turėtų būti  pilnai išdygę. Dažniausiai pirmieji dantukai pradeda kaltis 4 – 8 mėnesiais po nėštumo.

                   Kodėl labai svarbu žinoti, kuriuo metu vaikučiams pradeda augti dantukai? Todėl, kad šiuo metu mažyliai būna itin neramūs, irzlūs, nervingi, ir tėveliai iškart nesuprasdami tikrųjų viso to priežasčių pradeda galvoti, jog jų vaikučiai serga kažkokiomis kitomis ligomis. Prieš pateikdami patarimus, kaip sumažinti skausmus ir nuraminti mažylį, norime pabrėžti, jog dantukų dygimas niekada nesukels temperatūros pakilimo – pajutę šį simptomą turėtumėte ieškoti kitų šį simptomą sukėlusių priežasčių.

Kaip palengvinti dantukų dygimą?

 

                    Dantukais reikėtų pradėti rūpintis iškart, kai tik savo mažylį parsivežate iš ligoninės. Jau dabar pradėkite šalinti bakterijas nuo dantenų. Apvyniokite savo pirštą švelnia antibakterine vaikiška servetėle ir lengvais sukamaisiais judesiais masažuokite dantenas. Tokiu būdu ne tik pašalinsite susikaupusias bakterijas, neleisite susidaryti uždegimams, bet kartu ir sustiprinsite dantenas.

                   Pašalinus bakterijas, dantenas atšaldykite Kadangi kūdikis dar yra labai mažas, jam netiks, suaugusiems skirti šaldymo ledu būdai. Juos tai gali per daug sužeisti. Pasidomėkite, vaistinėse turėtumėte rasti nusipirkti specialių žiedų kūdikiams. Atšaldykite juos ir duokite mažyliui pakramtyti. Jei žiedų neturite – kūdikiams nuo šešerių mėnesių atšaldyti ir duoti pakramtyti galite paprastą drėgną  servetėlę, tik svarbiausia, kad ji būtų ypač švari.

                   Mažyliui gali nepatikti kramsnoti servetėlę, todėl  galite pabandyti jį pergudrauti. Į servetėlę įvyniokite kažkokio skanaus, sultingo vaisiaus gabalėlį (ypač tiktų obuolys), kuris sužadins skonio receptorius, ir skatins kramtyti.

                  Jei matote, kad mažylis labai kenčia, galite įsigyti ir vaistinėse parduodamų medikamentų, kurie sumažins skausmus. Pirkdami atkreipkite dėmesį, kad vaistai būtų labai lengvos sudėties, ar patrinant dantenas jie jų neišdegintų. Ryti tiesiogiai – dar neduokite. Vaikutis, tam gali būti dar per mažas, kol kas tikrai turėtų padėti vietų, kur dygsta dantukai patrinimas.