+8
-0
+8
Erekcijos disfunkcija: kaip su savo partneriu apie tai pasikalbėti?

Jis protingas, turi gerai apmokamą darbą, yra mandagus ir išsilavinęs vyras. Iš šalies žiūrint atrodo kone tobulas šeimos žmogus, tačiau yra vienas BET - lovoje jo sugebėjimai labai prasti... Žmona galėjo susirasti meilužį ir išsiskirti su savo kone tobulu vyru, tačiau išmintinga moteris suprato, kad nuo problemų reikia ne bėgti, bet jas spręsti. Tad atėjo ta diena, kai buvo metas su savo vyru pasikalbėti apie erekcijos disfunkciją. „Tik kaip?“, - klausė moteris savęs...

Kodėl vyrams atsiranda erekcijos sutrikimai?

Nemaža dalis porų susiduria su seksualinėmis problemomis. Nereikia net pragyventi ilgų metų santuokoje, jog suprastum, kad vyras ne visuomet gali patenkinti savo mylimą moterį. Dėl nesėkmingų lytinių santykių gali būti kaltas stresas, neigiamos emocijos, traumos, depresija, nuovargis, menka seksualinė patirtis ar erekcijos sutrikimai. Erekcijos disfunkcija tai vienas iš seksualinių sutrikimų, kuris gali atsirasti dėl fizinių arba psichologinių veiksnių.

Fizinės erekcijos disfunkcijos priežastys gali būti kraujagyslių ligos, diabetas, vidaus sekrecijos liaukų ligos (ypač skydliaukės sutrikimai). Sergant šiomis ligomis ir geriant tam tikrus vaistus, pavyzdžiui, vaistus širdžiai ar  kraujo spaudimo mažinimui, jie taip pat gali turėti įtakos erekcijos sutrikimams. Erekcijos disfunkcijai įtakos gali turėti itin dažni praeityje buvę lytiniai santykiai.

Pas kiekvieną vyrą – individualus limitas seksui?

Žinomas Lietuvos urologas, profesorius Balys Dainys yra sakęs, jog per savo gyvenimą vyras gali turėti 7-12 tūkst. lytinių santykių. Tai priklauso nuo vyro sveikatos ir kitų veiksnių. Ką daryti, kai vyrų „sekso limitas“ baigiasi ankščiau laiko? Šiais laikais tokias problemas galima gydyti, tačiau vis dar atsiranda vyrų, kurie numoja ranka į savo seksualines problemas, jiems gerai taip, kaip yra. Nors žino, kad yra nelabai gerai. Vyrai daug uždaresni, tad  dažnai į pagalbą ateina moterys, jos bando prakalbinti vyrą ir žengti erekcijos disfunkcijos gydymo link.

Atviras pokalbis apie erekcijos disfunkciją: nuo ko pradėti?

Erekcijos disfunkcija paveikia ne tik partnerį, bet ir jo partnerę. Lytinis gyvenimas poros santykiuose atlieka didelį vaidmenį, tad svarbu neignoruoti vyro nesėkmių lovoje ir stengtis jam padėti. „O kaip su savo partneriu pasikalbėti apie impotenciją? Ar jis mane teisingai supras? Ar neįsižeis? O kas jei mudviems nepasiseks, ar tuomet turėtume pasukti kitu keliu?“, - tokie ir panašūs klausimai sukasi ne vienos moters galvoje prieš pokalbį apie erekcijos disfunkciją su savo partneriu.

Kad nesijaudintumėte dėl to, ar partneris jus supras teisingai ir neįsižeis, turite gerai apgalvoti savo žodžius ir tam pokalbiui pasiruošti: apgalvoti klausimus, pasiūlyti savo pagalbą ir besąlygišką palaikymą erekcijos disfunkcijos gydymo procese. Tik tada partneris jaus, kad gali jums išsipasakoti, o ir erekcijos disfunkcijos gydymo procesas jam bus daug lengvesnis: jis žinos, kad su savo seksualiniu sutrikimu kovoja ne vienas – Jūs jam padedate ir nepriekaištaujate dėl to, jog jis negali Jūsų patenkinti lovoje.

Būtent dėl šios priežasties – nepatenkinto lytinio potraukio - labai dažnai dauguma santykių yra pasmerkti žlugti. Moterys nepatenkintos seksualiniais santykiais, tačiau jos nesikalba apie tai su vyru, galvoja, kad vyras pats viską turėtų suprasti.

Kai pasikalbėsite su parteriu, pasiūlykite jam apsilankyti gydytojo kabinete. Erekcijos disfunkcijai gerinti yra sukurta nemažai veiksmingų medikamentinių priemonių. Gydytojo išrašyti vaistai erekcijai gerinti turėtų Jūsų partneriui ir vėl gražinti pasitikėjimą jo seksualinėmis jėgomis, o Jums – aistros kupinas meilės naktis.

L.Rimgailė