+9
-0
+9
Erekcijos disfunkcija: vienadienis apmaudas, kuris negydomas gali virsti viso gyvenimo liūdesiu?

Ir nors lietuvių kalboje žodis „barometras“ reiškia „prietaisas atmosferos slėgiui matuoti“ ir, atrodo, jis nieko bendro neturi su vyro lytine sveikata, tačiau jei pažvelgsime į vyro lytinį organą kaip į barometrą – kūno dalį, kuri rodo, kokia yra vyro bendra sveikatos būklė, tuomet šis terminas puikiai tiks tam apibūdinti. Būtina rūpintis lytine sveikata, nes vienadienis vyro apmaudas dėl to, kad negalėjo lytiškai patenkinti savo partnerės, gali virsti viso gyvenimo liūdesiu...

Nepilnavertis lytinis aktas: kaip jis paveikia poros santykius?

Sakoma, jog poros santykiuose bėgant metams seksas tampa nebe toks svarbus, kaip santykių pradžioje, jis retėja, tačiau nedingsta. Dažnai nutinka taip, jog vyresniame amžiuje vyrams tenka susidurti erekcijos sutrikimais, kurie jiems sukelia didžiulį diskomforto jausmą ir yra itin  nemalonūs. Dėl jų vyras gali patirti daugybę nemalonių jausmų – pradedant liūdesiu ir baigiant nepilnavertiškumo jausmu. Dėl sutrikusios erekcijos iš vyro gyvenimo išnyksta lytiniai santykiai, vyras tampa dirglus, nervingas, tad yra būtina imtis erekcijos sutrikimo gydymo. Gera žinia ta, jog erekcijos disfunkcija – tai ne liga, tai – simptomas, kurį gydyti yra būtina, jei norima gyventi kokybišką ir pilnavertį gyvenimą.

Erekcijos disfunkcijos gydymas medikamentinėmis priemonėmis

Šiais laikais erekcijos disfunkcijos gydyme dažniausiai yra taikoma medikamentinės priemonės, pavyzdžiui, avanafilis. Tai veiksmingas, greitai veikiantis ir gerai toleruojamas vaistas, kuris yra skirtas erekcijos sutrikimams gydyti. Nustatyta, jog praėjus apytikriai 15 min. po 100 mg. avanafilio pavartojimo, pradėtą lytinį aktą sėkmingai pavyko baigti 24,7 proc. Atvejų, 200 mg avanafilio – 28, 2 proc., o placebo grupėje – 13, 8 proc. Taigi, daugelis vyrų, kuriuos vargino erekcijos sutrikimai, avanafilio dėka galėjo išsaugoti sėkmingus lytinius santykius, o taip pat ir vėl priversti pasijausti lytiškai pajėgiais bei patenkinti savo partnerės intymius norus. Pavyzdžiui, Lietuvos rinkoje yra antros kartos vaistas erekcijai gerinti (avanafilis). Tai pats „greičiausias“ šios grupės vaistas, kuris pradeda veikti po 15 minučių. Taigi, apie visus rizikingus, praeityje naudotus metodus, dabar mes galime tik su nuostaba skaityti ir džiaugtis, jog šiuolaikinė medicina padovanojo galimybę greitai ir efektyviai gydyti erekcijos sutrikimus.

Situacijos, kurios išprovokuoja erekcijos disfunkciją

Kartais erekcijos disfunkcija gali būti tik laikinas simptomas, jai atsirasti gali būti daug priežasčių. Aptariame keletą iš jų.

Stresas. Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių dėl ko sutrinka vyro erekcija, tai  - stresas. Pastebima, jog vis daugiau darbingo amžiaus vyrų pastaruoju metu patiria itin daug streso. Gyvenime jie gauna spaudimą ne tik iš darbo (reikia padaryti daugiau, geriau), bet ir iš šeimos (per mažai laiko skiriama vaikams, žmonai, tėvams), taip pat stresines situacijas gali kelti ir giminės bei draugai (ligos, įvairios problemos). Stresas gerokai paveikia žmogaus bendrą savijautą: jis tampa neramus, gali prarasti apetitą arba priešingai – jį bandyti numalšinti valgydamas be saiko jausmo, dėl to gali atsirasti virškinimo sutrikimai, skrandžio skausmai.   

Dažnas alkoholio vartojimas. Alus ir užkandis prie jo – tai kone būtini kai kurių vyrų savaitgalio akcentai geram vakaro praleidimui prie televizijos ekranų namuose ar bare. Tačiau reikėtų neįprasti dažnai vartoti alkoholio, mat jis yra vienas iš priežasčių, kodėl jauniems vyrams atsiranda erekcijos disfunkcija.

Yra nemažai yra ir kitų faktorių, kurie lemia erekcijos disfunkciją. Pavyzdžiui, jei vyras serga cukriniu diabetu, tai vienas iš šalutinių poveikių šios ligos gali būti ir susilpnėjusi erekcija. Jei vyrą vargina kraujotakos sutrikimai, neurologinės ligos ar lytinių organų ligos (lėtinis prostatitas, uretritas) – tai taip pat gali būti vieni iš rizikos veiksnių, kurie lemia prastą vyro potenciją. Ir atsakymas į klausimą – kaip pagerinti erekciją – gali būti tik vienas – gydant šias ligas.

Parengė:L.Rimgailė