Estetinės odos procedūros


Metams bėgant žmogaus oda nedovanotinai skelbia visam likusiam pasauliui apie nugyventų dienų skaičių, žalingus įpročius, nemiegotas naktis ir darbus be poilsio. Įvairios klinikos kiekvienam apsilankiusiam randa begalę pasiūlymų, kuriais, žinoma, ne visada reikėtų naudotis, tačiau tarp botulino injekcijų lūpas paverčiančių į klouno grimasą ir krūtų didinimo iš B (basic) į H (help me) dydį galima atrasti tikrai reikalingų ir naudingų procedūrų žmogaus odai.

 

Šviesos terapija

Ši procedūra − odos biostimuliacija matomo spektro raudonaisiais ir infraraudonaisiais spinduliais, kurios metu stimuliuojami gilieji odos sluoksniai, švelnėja odos raukšlelių tinklas, gerėja odos tonusas, oda lygėja, gerėja jos kraujotaka, geriau gyja žaizdos, lygėja randai. Tai saugi ir maloniai atpalaiduojanti procedūra, jos metu odoje jaučiama maloni šiluma. Procedūra trunka apie pusvalandį, po jos iškart galima naudoti makiažo priemones.

Ši procedūra rekomenduojama profilaktiškai prieš odos senėjimą, po įvairių plastinių operacijų, traumų, lazerinių procedūrų, nes oda sugyja geriau, gražiau ir greičiau. Šviesos terapija ypač tinka tiems, kurie nenori chirurginių procedūrų ar agresyvaus gydymo lazeriu.

 

Odos pylingas

Pylingas naudojamas odos struktūrai pagerinti, smulkioms raukšlelėms, pigmentacijos sutrikimams, paviršiniems spuogų paliktiems randams ir bėrimams mažinti. Pylingas − viena iš antisenėjimo programos sudėtinių procedūrų. Procedūros metu ant gydomų odos vietų užtepami didelės koncentracijos cheminių rūgščių ir kitų aktyvių cheminių medžiagų preparatai, kurie pašalina negyvų ląstelių sluoksnį atidengdami giliau esančią nepakenktą odą. Specialiais cheminiais preparatais veikiami dar gilesni odos sluoksniai. Taip oda veikiama iki norimo gylio ir rezultato.

Procedūra atliekama kelias dienas iš eilės, etapais, jos trukmė priklauso nuo to, kokio efekto pacientas nori. Pirmąją savaitę oda būna intensyvesnės rausvos spalvos, kiek jautresnė. Po procedūros būtinai reikia naudoti saulės apsaugos priemones, kurių apsaugos faktorius ne mažesnis nei SPF 25−30.


Antisenėjimo injekcijos

Žmogui senstant veido oda patiria negailestingą žemės traukos, žmogaus veido raumenų judėjimo, tiesioginių saulės spindulių poveikį. Kamieninių ląstelių procedūroms ryžtasi tikrai ne visi. Kas belieka? Viena moderniausių procedūrų − antisenėjimo autoląstelinės (iš paciento paimtos ląstelės) injekcijos. Šis metodas atjaunina odą, skatina audinių regeneraciją, lygina veido raukšles, vageles bei įdubimus, neretai − koreguoja kai kurių rūšių randus, ko rezultatas − jaunatviškai atrodanti oda bei kelio odos senėjimui užkirtimas. Po procedūros pagerėja odos tonusas, tekstūra, oda tampa elastingesnė. Pacientams, norintiems ypač didelio atjauninimo efekto, ši procedūra derinama kartu su riebalų transplantacijomis − paties žmogaus riebalų injekcijomis.

Antisenėjimo injekcijos dažniausiai atliekamos veido, kaklo, krūtinės, plaštakų srityse. Procedūros metu iš paciento venos paimama apie 30 ml kraujo, kuris yra specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunami tokie trombocitai, kurie net 9 kartus viršyja trombocitų kiekį įprastame kraujo tūryje. Trombocitai ne tik sukelia natūralų kraujo krešėjimą, bet ir yra atsakingi už audinių regeneraciją, o šiuo atveju − natūralų odos ir jos audinių atjauninimą. Trombocitų išskiriami augimo faktoriai aktyvuoja natūralias kamienines odos ląsteles stimuliuodami paciento odos ląsteles ir skatindami kolageno bei elastino gamybą sukelia odos atjauninimo efektą. Procedūros metu oda nuskausminama anestetiniu kremu, todėl mikroinjekcijų beveik nejaučiama. Kai bus paruoštas trombocitų koncentratas gydytojas specialia adata suleis jų į reikalingas sritis. Procedūra trunka apie 45 min.

Po procedūros oda gali būti jautri, skausminga, patinusi, gali atsirasti nežymios mikromėlynės, visais šiais atvejais gydytojas rekomenduos priemones, kurios palengvins nepageidaujamus simptomus ir reiškinius. Procedūrą rekomenduojama atlikti iki 2 kartų per metus. Rekomenduojama tokią procedūrą atlikti nuo 30 metų amžiaus, kad ji užkirstų kelią odos senėjimui.

 

Depigmentacinis odos gydymas

Odoje esančios ląstelės gamina pigmentą melaniną. Kai odoje yra žymus melanocitų perteklius, atsiranda pigmentinių odos darinių, taip formuojasi šlakai, senatvinės rudos dėmelės, apgamai. Pigmentiniai odos dariniai šalinami lazeriais, intensyvia pulsine šviesa, kartais norint gauti geriausią rezultatą tenka derinti skirtingo ilgio bangų lazerius ar lazerius su intensyvios pulsinės šviesos aparatais. Šios sistemos skleidžia specifinio ilgio šviesos bangas, kurias odos pigmentas sugeria. Kai spinduliai eina per odą, juos sugeria padidintos koncentracijos odos pigmentas − jis išbąla ir yra pašalinamas, o aplinkinė oda nėra pažeidžiama.

Beveik visiems pigmentiniams dariniams užtenka vieno gydymo kurso, tačiau jei darinys yra didelis, gali prireikti ir kelių seansų. Paprastai vieną kartą pašalinus pigmentinius odos darinius, jie toje vietoje nebeatsiranda. Tačiau jei žmogaus oda turi polinkį padidintai pigmentacijai, darinys gali atsirasti kitoje vietoje. Daugelis pigmentinių odos darinių atsiranda dėl per didelio saulės poveikio, todėl po procedūros būtinai reikia naudoti apsauginius kremus nuo saulės, geriausiai tinka specialūs kremai, kurie apsaugo nuo UVA ir UVB spindulių, yra atsparūs vandeniui ir tinka alergiškai odai bei vaikams.


Veido valymas

Veido valymas − odos higienos procedūra, kurios metu atveriamos poros per kurias iš oganizmo šalinami nešvarumai ir šlakai. Nors šią procedūrą kai kurie kosmetologai rekomenduoja atlikti reguliariai nepriklausant nuo to žmogus turi odos problemų ar ne, vis tik dėl jos kyla tam tikrų ginčų − kai kurie ja pasinaudoję žmonės teigia, kad po veido valymo turėjo dar daugiau problemų nei prieš jį, nes atvertos veido poros nebuvo užvertos, todėl jos pradėjo kauptis nešvarumai. Dėl šios priežasties apie veido valymo reikalingumą konsultuokitės su savo kosmetologu individualiai.

Jei nuspręsite jį darytis reguliariai, veido valymą reiktų atlikti atsižvelgiant į odos tipą. Riebią ir mišrią odą reikėtų valyti dažniau, o jei ji ypač užteršta − bent kartą per mėnesį. Vis tik, mes už natūralumą, todėl siūlome įsigyti purvo su negyvosios jūros mineralais ir naudoti jį tiek laiko, kol veido oda susitvarkys − purvas, atverdamas poras ir jas valydamas džiūdamas jas užveria, dėl to jose nesikaupia nešvarumai.

Mechaninis šveitimas − šveičiamosios priemonės, kremai, kosmetologų paskirstomi rankomis ir įtrinami į odą masažuojant nuvalo ją.

Cheminis šveitimas − vaisių rūgštis, augalinius enzimus ir fermentus kosmetologas užtepa ant veido ir palieka, kad priemonė pašalintų mirusias ląsteles ir atvertų poras.

Cheminis valymas − kosmetinėmis priemonėmis vykdomas valymas be trynimo rankomis, mirus veido odos ląstelei reikia padėti jai pasišalinti, kad iš gilesnio odos sluoksnio į jos vietą iškiltų nauja ląstelė. Jei reikia, po cheminio valymo atliekamas mechaninis šveitimas, kad rankomis būtų pašalinami vienetiniai spuogeliai, juodi taškeliai T zonoje.

Kosmetologai odos negydo − tai gydytojų darbas. Veido valymo procedūra yra higieninė ir profilaktinė, o dėl jaunatvinių spuogų, uždegimų ar alergijų geriausia būtų kreiptis į gydytojus.