Fizinis aktyvumas malšina šokolado alkį

Mokslininkai teigia, kad 15 minučių pasivaikščiojus galima numalšinti „šokolado badą“, rašo „The Telegraph.“ Neseniai paskelbtame tyrime pirmą kartą teigiama, kad fizinė mankšta gali sumažinti stiprų tam tikro maisto troškimą.

Anksčiau jau buvo pastebėta, kad fizinė mankšta padeda mažinti priklausomybę nuo cigarečių ir kitų narkotinių medžiagų.

O Ekseterio universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad vos penkiolika minučių pasivaikščiojus sumažėja stiprus noras užvalgyti šokolado.

Tyrimą atlikęs profesorius Adrianas Tayloras pasakė: „Mūsų tebevykstantys tyrimai aiškiai parodė, kad trumpa fizinė mankšta gali sumažinti stiprų norą rūkyti, tačiau šis tyrimas yra pirmasis, kuriuo įrodytas ryšys tarp mankštos ir šokolado alkio.

„Neurologai mano, jog taip nutinka todėl, kad priklausomybės nuo kvaišalų bei priklausomybės nuo tam tikro maisto atveju smegenyse, vadinamuosiuose „atlygio“ centruose vyksta panašūs procesai. Ir gali būti, kad fiziniai pratimai veikia chemines medžiagas smegenyse, kurios padeda reguliuoti nuotaiką ir troškimus. Tai gali suteikti vilties žmonėms, kovojantiems su priklausomybe nuo saldumynų ir norintiems numesti svorio.“

25-ių reguliariai šokoladą vartojusių žmonių, kurie specialiai jo nevalgė tris dienas, atsitiktine tvarka buvo paprašyta arba 15 min. greitu žingsniu pasivaikščioti, arba pailsėti.

Po to jiems reikėjo atlikti užduotis, kurios paprastai sukelia stiprų norą suvalgyti šokolado – pvz., atlikti kokias mąstymo užduotis arba išvynioti šokolado plytelę.

Tyrime dalyvavusiems žmonėms, kurie prieš tai pasivaikščiojo, šokolado alkis pasireiškė silpniau, nei kitiems. Stiprus troškimas užkąsti sumažėja ne tik vaikštant, bet išlieka silpnesnis ir ne mažiau nei 10 min. po pasivaikščiojimo.

Anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad 97 proc. moterų ir 68 proc. vyrų jaučia konkrečių maisto produktų „badą“.