Garų vonelės

Vienas efektyviausių odos valymo būdų yra garinimas. Garai padeda pasišalinti riebalams ir nešvarumams, pagerina kraujotaką ir riebalinių bei prakaito liaukų veiklą. Toks valymas ypač naudingas spuoguotai odai. Įšilusią ir išmirkusią odą geriau veikia kremai ir kaukės.

Iš pradžių oda kruopščiai nuplaunama. Po to sausa oda patepama kremu, riebi pamuilinama kosmetiniu muilu, o mišri, linkusi į dermatozę, sudrėkinama ir tik tada patepama kremu.

Neturint specialaus garintuvo, naudojamas paprasčiausias puodas. Įpylus į jį karšto vandens, galva užgobiama rankšluosčiu ir pagarinamas veidas. Jis laikomas mažiausiai 20 cm atstumu nuo vandens. Laikant arčiau, karšti garai gali nudeginti arba per daug išplėsti kapiliarus ir pakenkti odai.

Sausa oda garinama tik 5 minutes 1 kartą per 3 mėnesius, normali - ne ilgiau kaip 15 minučių 1 kartą per mėnesį, riebi - ne ilgiau kaip 20 minučių 1-2 kartus per savaitę.

Galima naudoti vaistažolių - ramunėlių, medetkų, ugniažolės - nuovirus. Riebiai odai - 1 valgomasis šaukštas į stiklinę vandens, o jautriai - 0,5 šaukšto. Sudirgusią odą gali nuraminti garų vonelės su liepžiedžių, ramunėlių nuovirais.