Geriausias gydytojas - tinkama burnos higiena

Ne vienam kyla klausimas, kodėl mūsų senolių, kurie neturėjo jokių dantų valymo priemonių, nevargino ėduonis? Gydytojų odontologų teigimu, anksčiau žmonės dantis valė valgydami rupų maistą, grauždami morkas. Dantų apnašos "suagresyvėjo" tik atsiradus saldainiams, pyragaičiams bei kitokiems mūsų dienų "išradimams".

Laikantis burnos higienos, gydytojai rekomenduoja naudoti ne tik dantų šepetėlį, pastą, bet ir:

higieninį siūlą,
dantų krapštukus,
skalavimo skysčius.

Visos šios priemonės padeda pašalinti maisto likučius, pagerina burnos ertmės audinių kraujo apytaką, atgaivina burnos ertmę, neleidžia susidaryti dantų akmenims, pagerina viso organizmo savijautą.

Norint išvengti problemų, susijusių su burnos higiena, pas odontologą reikėtų apsilankyti bent du kartus per metus, nes dantų profilaktika neleidžia plisti ėduoniui, sustabdo periodontitų vystymąsi, neleidžia susidaryti dantų kietosioms (akmenys) ir minkštosioms apnašoms. Šiomis ligomis serga ir vaikai, ir suaugusieji. Tad nuo pat mažens reikia žinoti kaip ir kodėl būtina prižiūrėti dantis. Nesilaikant burnos higienos mažiesiems genda ne tik pieniniai, bet ir ką tik išdygę nuolatiniai dantys, nes dantų paviršiuje susikaupusios minkštosios apnašos laikui bėgant tampa dantų akmenimis, ant kurių nelygaus paviršiaus besikaupiantys toksinai, rūgštys sukelia įvairias dantų ir dantenų ligas. Dėl susikaupusių dantų akmenų patinsta, parausta, nuolat kraujuoja dantenos, iš burnos gali sklisti nemalonus kvapas. Dantų akmenys kaupiasi virš dantenų, apie dantų kaklelį, tačiau patys pavojingiausi akmenys, kuriuos gali pamatyti tik odontologas yra susikaupę po dantenom. Būtent dėl jų uždegimai plinta giliau ir tik tinkamai prižiūrint dantis ir dantenas, galima jų išvengti.

Niekam ne paslaptis, kad dantis reikia valyti du kartus per dieną ir ne trumpiau kaip po porą minučių. Išvalius dantis, taip pat po kiekvieno valgymo, burną būtina išskalauti vandeniu. Tam naudojami ir įvairūs eliksyrai, atskiesti vaistažolių ekstraktai, medikamentai, antiseptikai, biologiškai aktyvios medžiagos.