Geriausias laikas kirpti plaukus

Geriausias laikas kirpti plaukusDar mūsų senoliai žinojo, kad geriausia plaukus kirpti tuomet, kai yra jaunas mėnulis. Tuomet plaukai auga tankesni ir stipresni.

Dabar jau yra žinoma, kad veikiamas mėnulio traukos, kietasis žemės paviršius deformuojasi ir išsitempia mėnulio kryptimi apie 50 centimetrų vertikalia kryptimi ir apie 5 centimetrus horizontalia kryptimi. Tokia mėnulio trauka veikia visą atmosferą, vandenynus, sukeldama potvynius ir atoslūgius. Mėnulis turi įtakos ne tik vandenynams, bet ir organizmo skysčiams, kraujospūdžiui ir kitoms organizmo sistemoms.
Senovės kinų medicina taip pat atsižvelgia į mėnulio fazes. Pagal tai, kokia yra mėnulio fazė, nustatoma energijos tekėjimo kryptis ir parenkamos tinkamiausios procedūros.

Kai Saulė, Mėnulis ir Žemė sudaro vieną liniją, o Mėnulis yra tarp Saulės ir stebėtojo, matome jauną mėnulį. Saulė ir Mėnulis yra toje pačioje Žemės pusėje, todėl jų traukos jėgos sumuojasi ir veikia viena kryptimi. Tuo metu Žemėje pastebimi didžiausi potvyniai ir atoslūgiai. Manoma, kad tuomet organizmo skysčiai, veikiami mėnulio gravitacinės traukos yra prie galvos.

Taigi, ar nevertėtų paklausyti senolių išminties ir pasinaudoti jų patarimais, norint turėti gražius plaukus?

Autorė: Ieva Kleinauskienė