Geros šukos plaukų nepeša

Pastebėjau, kad jūsų laikraštyje į klausimus atsako ir kirpėja. Gal ji gali paaiškinti, kokios šukos, kokiems plaukams tinka. Ir kada tinka naudoti apvalų šepetį, o kada ne?
Sigita


Vilniaus grožio salono “Frida” savininkė, kirpėja
Evelina Krivelienė:

- Jūs esate teisi, skirtingus plaukus šukuojame skirtingomis šukomis, kurias reikia rinktis atsižvelgiant į plauko storį, ilgį, jo tipą, struktūrą ir formą.

Žuvies kauliukas -
Tokių šukų dantukai pakankamai reti, todėl jomis šukuojant plaukus jie mažiau traumuojami ir gerai išsišukuoja. Ant dantukų galų esantys minkšti “burbuliukai” maloniai masažuoja galvos odą. Šios pusinį šepetį primenančios šukos skirtos bet kokio ilgio tiesiems plaukams. Tai vienintelės šukos, kurios tinka šlapiems plaukams šukuoti. Tačiau stipriai garbanotiems ar banguotiems plaukams tokio tipo šukos netinka - juos geriau formuoti rankomis ir visai nešukuoti iki plaukai išdžius.

Silikoninės šukos -
Tinka sausiems ir ploniems, o taip pat ir stipriai besielektrinantiems banguotiems plaukams, nes išelektrina plaukus ir juos išskirsto sruogomis. Tokias šukas pravartu įsigyti mėgstančioms cheminį sušukavimą. Su silikoninėmis šukomis patogu tolygiai paskirstyti ant plaukų dedamas putas. Tačiau šios šukos visiškai netinka sumaniusioms plaukus standinti želė - tuomet šukuoseną geriau formuoti pirštais.

Medinės šukos -
tinka visų ilgių ir tipų plaukams, nes jos sveikiausios ir pagamintos iš natūralios žaliavos: ąžuolo, pušies, beržo ar vyšnios. Pavyzdžiui, šukuojantis ąžuolinėmis šukomis plaukai nesielektrins, beržinės - raminamai veikia galvos odą. Renkantis medines šukas, atkreipkite dėmesį į jų apdirbimą - kuo jis geresnis, tuo ilgiau šukos tarnaus. Nekokybiškų šukų dantukai jau po 3-4 mėnesių apsivels ir ims pešti plaukus. Neverta žavėtis lakuotomis medinėmis šukomis, nes po lako sluoksniu visos naudingos medžio savybės dingsta, be to, ilgainiui lakas pradeda skeldėti ir luptis.

Šukos plaukų džiovinimui -
Paprastai turi keraminį korpusą ir specialius dantukus, kurie neįšyla nuo karšto oro. Šukuojami ir džiovinami plaukai nesivelia, lengvai formuojami ir įgauna blizgesį.

Natūralių šerių šepetys -
Paprastai naudojamas norint ištiesinti banguotus plaukus. Tokių šepečių šereliai gaminami iš arklio ar kiaulės šerių. Jais šukuojami plaukai greitai ima blizgėti, nesielektrina ir ilgiau laikosi sušukavimas. Patogiausi yra tiesaus korpuso šepečiai. Tačiau su tokiais šepečiais nemėginkite eksperimentuoti - jei jūsų plaukai tiesūs ir šiurkštūs, juos taip suvelsite, kad teks išrauti ištisas sruogas. Net ir banguotus plaukus šukuodamos, nepamirškite specialių šukavimą palengvinančių priemonių.