Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 43-ąją metų savaitę (spalio 22–28 d.) Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis, lyginant su praeita savaite, nežymiai padidėjo.

Bendras penkių didžiųjų Lietuvos miestų sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis (49,3 atv./10 000 gyv.) buvo didesnis nei 2006-2007 metų sezono 43-ąją sav. (45,7 atv./10 000 gyv.). Nustatyti 8 gripo atvejai Kaune ir 10 – Klaipėdoje. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Vilniuje, didžiausias – Šiauliuose. Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis padidėjo Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, nežymiai sumažėjo Vilniuje ir Kaune.

Europos gripo priežiūros tinklo EISS (European Influenza Surveillance Scheme) duomenimis, 42-ąją metų savaitę, sergamumas gripu ir ŪVKTI Europoje neviršijo šiam metų laikui būdingo lygio. Sporadiniai gripo atvejai (patvirtinti laboratorijoje) registruojami Europoje pastarąsias 4 savaites.

Nuo 39 iki 42 metų savaitės Europoje laboratoriškai patvirtinti 18-A ir 9-B tipo gripo atvejai. Daugiausia atvejų nustatyta Anglijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje ir Švedijoje.


Informacija apie gripą Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje – www.sam.lt

Daugiau informacijos:
Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras
Tel. (8 5) 215 9273, g.rimseliene@ulpkc.lt

ulpkc@ulpkc.lt
www.ulpkc.lt