Grįžtam į mokyklą: kad rytas nevirstų košmaru

Tik truputėlį pakoregavus savo dienotvarkę, galite užtikrinti, kad niekada nevėluosite nuvežti vaiko į mokyklą prasidėjus mokslo metams. Atsižvelgus į šiuos patarimus, o kai kuriuos jų pritaikant praktiškai dar prieš mokslo metų pradžią, būsite pasirengę žengti pro duris tokiu metu, kad jūsų vaikas nepavėluotų į mokyklą.

Jei jūsų ryto procedūros paprastai virsta chaosu, dėl kurio jūsų šeima niekaip nesugeba laiku išeiti iš namų, tikriausiai turėtumėte pamąstyti apie tai, ką reikėtų keisti. Ar grįžtant į mokyklą po ilgų atostogų, ar vengiant „nuolat vėluojančio“ etiketės vaikui mokykloje, o sau – darbe, pabandykite atsižvelgti į šias puikias idėjas, pagreitinsiančias rytinių procedūrų atlikimą.

1. Įsigykite chronometrą.

Jei jūsų vaikas gali duše užtrukti kad ir penkiolika minučių ar vienos kojinės užsimovimas jam trunka penkias minutes, savo atžalai išjudinti pabandykite panaudoti chronometrą. Vaikai iš prigimties mėgsta žaidimo formos veiklą. Jei pateikiate vaikui iššūkį „sutilpti“ į tam tikrą laiką, jis mažiau svajos ir mažiau blaškysis, atlikinėdamas ryto procedūras.

2. Laikykitės reguliarių ryto procedūrų.

Ar nuspręstumėte, kad maudynės prieš miegą arba rytiniai apsilankymai duše labiau dera su mokinuko grafiku, ar dantis valytis reikia prieš apsirengiant ar po to, svarbu, kad procedūrų seka nekistų. Tos pačios procedūrų tvarkos laikymasis kiekvieną dieną viską pagreitins, nes vaikas bus labiau pasirengęs be jokių priminimų daryti tai, ko reikia.

3. Iš vakaro susižinokite orų prognozę.

Tokiu būdu galėsite pasirūpinti, kad guminiai batai ir lietpalčiai būtų prie durų, jei numatomas lietus, arba paltai būtų paruošti, jei prognozuojamas šaltas oras.

4. Daiktus susikraukite iš anksto.


Pasirūpinkite, kad jūsų mokinukas savo kuprinę susikrautų iš vakaro. Namų darbai, knygos – viskas, kas kitą dieną turėtų patekti į mokyklą, iš vakaro turi būti sukrauta į kuprinę. Netoli durų išskirkite vietą kuprinėms, batams ir viršutiniams rūbams.

5. Priešpiečius paruoškite iš anksto.

Sumuštinius galima nesunkiai paruošti iš vakaro. Taip pat į maisto dėžutę galite įdėti vaisių, sūrio lazdelių arba vandens buteliuką ir visa kita, kas turėtų būti priešpiečių dėžutėje, kuri padedama šaldytuvo lentynoje. Tokiu būdu sutaupysite nemažai brangaus rytinio laiko, nes nereikės ieškoti, ką dėti į dėžutę.

6. Tebūnie tai komandinės pastangos.

Jei išėjimą pro duris nevėluojant pateiksite kaip šeimos projektą, labai tikėtina, kad jūsų mokinukas entuziastingiau prisijungs prie suaugusiųjų. Tais rytais, kai nevėluojate, pasakykite „Esame puiki komanda“, o jei pavėluojate, nekaltinkite savo vaiko ir sakykite: „Žinau, kad rytoj viskas gali būti geriau“.