Išpuoselėti nagai - vizitinė moters kortelė

Kad nagai būtų apsaugoti, prieš lakuojant juos spalvotu laku, būtina padengti priemone, kuri skirta naudoti kaip lako pagrindas.

Patyrus net ir nežymią nago traumą, nagas ar jo dalis tampa imlesni infekcijai, ligos užkratas daug lengviau prasiskverbia pro pažeistą vietą. Todėl darant manikiūrą reikia būti atsargiems.

Jeigu manikiūras atliekamas namie, savo instrumentų negalima skolinti draugėms, kaimynėms, giminaičiams ar kitiems šeimos nariams. Nekokybiškai atlikus manikiūrą, dažniausiai pažeidžiami nago guolis ir volelis - tuomet nagas ne tik traumuojamas, jis auga kreivas ir negražus, bet galima užsikrėsti grybeliu.

Manikiūrą nebūtinai baigti nagų lakavimu, bet norint, kad jie būtų tvirtesni, reikia naudoti skaidrų nagų kietintoją, kuris apsaugos juos nuo aplinkos poveikio. Nagus bent kartą per savaitę reikia patrumpinti dilde, pamasažuoti nagų šepetėliu ir patepti gydomuoju aliejumi bei priemone, turinčia mineralų, D - pantenolio ir vitamino C, kurie padeda atstatyti nago drėgmės balansą.

Nagus geriausia valyti tik acetono neturinčiu valikliu, dildyti sausą nagą ir viena kryptimi - nuo kraštų į vidurį, o dildę laikyti statmenai nago pakraščiui. Pabaigus dildyti, patepti aliejumi. Sveikus nagus poliruoti rekomenduojama ne dažniau, kaip kartą per mėnesį. Pažeistų arba plonų ar besisluoksniuojančių nagų poliruoti nereikia, nes jie gali prarasti viršutinį nago sluoksnį, blizgesį ir lankstumą.

Lakuoti nagus reikia kokybišku laku, o dažnai perlakuojant jiems kenkia ne lakas, o valiklis, kuris sausina nagus. Kad nagai būtų apsaugoti, prieš lakuojant juos spalvotu laku, būtina padengti priemone, kuri skirta naudoti kaip lako pagrindas. Lakas ilgiau laikysis, jei bus kokybiškas ir nepasenęs, bus tepamas ant sausų ir švarių nagų plonu sluoksniu, džius natūraliai. Jei labai skubate, galima naudoti priemonę, greitinančios nagų lako džiūvimą, užtepus šios priemonės lakas nudžius per 60 sekundžių, kad lakas ilgiau nenusiluptų ir gražiau blizgėtų, nulakuotus nagus padenkite lako kietikliu.

Ar žinote, kad:

maždaug prieš 5000 metų kinai sukūrė nagų laką, darydami jį iš bičių vaško ir kiaušinių baltymų, o juodą ir raudoną spalvas išgaudami iš daržovių dažų,
iki 16 proc. nago sudaro vanduo,
nagas per mėnesį užauga 3 mm,
apžiūrėjus nagus, galima spręsti apie žmogaus sveikatą,
nagų spalva ir forma paveldima,
rūkančiųjų nagai pagelsta nuo tabako dūmų,
kartais staiga pageltę nagai gali būti sunkios ligos požymis,
dažniausiai nagai “žydi” brendimo laikotarpiu, tačiau vėliau taip atsitinka, kai organizmui trūksta cinko, kalcio.