Jei kamuoja alerginė sloga

Net 25 proc. žmonių skundžiasi patiriantys alergijos simptomų. Kiekvieną dieną organizmą atakuoja alergenai - namų dulkių erkutės, atmosferos teršalai, naminių gyvūnų plaukai, o pavasarį bei vasarą dar ir žiedadulkės. Maistas - taip pat dažna alergijų priežastis. Sergant alergine sloga kvėpuoti pro nosį, alergenams veikiant jos gleivinę, tampa sunkiau.

Pagrindinė alerginės slogos, arba alerginio rinito, priežastis dažniausiai būna į žmogaus organizmą patekę įvairūs alergenai. Pakartotinai su jais susidūręs organizmas prieš juos pradeda gaminti antikūnus (imunoglobulinus). Kai alergenas susiduria su antikūnu, įvyksta reakcija, dėl kurios ir tinsta nosies gleivinė, skiriasi sekretas.

Susirgus sloga dėl suintensyvėjusios sekreto gamybos vis didesnę jo dalį sudaro vanduo. Nosies sekretas tampa toks skystas, kad pradeda tekėti. Nuo dažno nosies pūtimo ir valymo oda aplink ją parausta, paburksta, pasidaro labai jautri, dažnai net sutrūkinėja.

Nuolatinį alerginį rinitą gali sukelti namų alergenai: pelėsiai, grybeliai, namų dulkės, o sezoninį - lauko alergenai: medžių, gėlių ar piktžolių žiedadulkės.

Priepuoliui praėjus, kvėpavimas vėl tampa normalus. Kadangi sloga paprastai nepažeidžia gyvybinių funkcijų ir dažniausiai praeina be didesnių, sveikatai pavojingų komplikacijų, daugelis mano, kad ši liga tėra lengvas negalavimas, nereikalaujantis rimtesnio gydymo.

Norint apsisaugoti nuo alerginės slogos:

svarbiausia vengti aplinkos, kurioje gali būti alergenų - jei sloga nesibaigia ir nėra virusinės infekcijos požymių, reikėtų atkreipti dėmesį į dulkes, namų erkutes, šunų, kačių plaukus,

namus tvarkyti taip, kad juose būtų kuo mažiau kilimų ir kuo dažniau plaunamos grindys,

svarbu pakoreguoti valgiaraštį, iš jo išbraukus alergizuojančius maisto produktus: gazuotus limonadus, kurių sudėtyje yra dažiklių ir saldiklių, šokoladą, citrusinius vaisius, jų sultis, traškučius ir kitus nevertingus produktus,

sergant alerginiu rinitu rekomenduojama nosį plauti jūros vandeniu, praturtintu manganu. Manganas yra mikroelementas, padedantis apsaugoti organizmą nuo alergijos, jis aktyvina ląstelinį imunitetą, sustabdo uždegimą sukeliančių mediatorių, ypač histamino, išskyrimą šiose ląstelėse, natūraliai pagerina nosies landų praeinamumą.

Negydoma alerginė sloga gali komplikuotis:

vidurinės ausies uždegimu,

sinusitu,

bronchų astma.

Kadangi paprastai alerginė sloga pasireiškia priepuoliais, ja susirgus:

susilpnėja uoslė,

užeina priepuolinis čiaudulys,

pasunkėja kvėpavimas pro nosį,

iš jos teka vandeningos išskyros.


Skirma Valiulytė